Permainingame mače triumfavusios 20-metės užsitikrino vietą dešimtuke

Permainingoje dvikovoje charakterį pademonstravusios Lietuvos 20-metės nuskynė antrąją pergalę paeiliui Europos čempionate.

Viliaus Stanišausko treniruojama komanda 76:68 (20:15, 13:17, 14:21, 29:15) įveikė Portugalijos krepšininkes ir užsitikrino vietą geriausiųjų dešimtuke.

Senojo žemyno pirmenybes lietuvės užbaigs sekmadienį vyksiančiu susitikimu su Izraelio rinktine. Mačo nugalėtojos galutinėje rikiuotėje liks 9-os, pralaimėtojos tenkinsis 10-a pozicija.

Kiek sėkmingiau susitikimą pradėjo lietuvės, pirmavusios beveik visą pirmą kėlinį ir po dešimties minučių buvusios priekyje 20:15. Greitai mūsiškės atsidūrė visai šalia dviženklio skirtumo (26:17), tačiau portugalės panaikino savo atsilikimą ir tik po Rusnės Augustinaitės tritaškio paskutinę minutę lietuvės susigrąžino persvarą – 33:32.

Po pertraukos geresnę atkarpą žaidė varžovės, kurios lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudamos 53:47. Netrukus mūsiškių deficitas tapo dviženklis (49:62), bet tuomet šeimininkės kaip reikiant suaktyvino gynybą – penkias minutes neleido priešininkėms pelnyti taškų, pačios surinkdamos 14 ir vėl išsiverždamos į priekį (63:62). Nors Portugalijos krepšininkės nutraukė savo taškų badą, lietuvės penkiais baudų metimais artėjo prie pergalės (68:64). Per likusį laiką pavyko apginti trapų pranašumą ir galiausiai pasiekti antrąją pergalę paeiliui.

Ryškiausiai sostinėje spindėjo Viviev Pupkevičiūtė (18 tšk., 15 naud. bal.), Rusnė Augustinaitė (14 tšk., 12 naud. bal.) ir Gerda Raulušaitytė (13 tšk., 17 naud. bal.).

Lietuva: Vivien Pupkevičiūtė 18, Rusnė Augustinaitė 14, Gerda Raulušaitytė 13, Viltė Andrunavičiūtė 11, Sintija Aukštikalnytė 9, Ugnė Sirtautaitė 6.

Portugalija: Ines Bettencourt 20, Gabriela Falcao 13, Laura Silva 8, Ines Neto 7, Leonor Peixinho Neves 6.