- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vasara jau ant nosies, o kartu su ja daugėja svajonių apie atostogas. Tačiau kelionių organizatoriai pripažįsta, kad ne visi gaus savo išsvajotas atostogas, nes kelionių kainos kyla, o paskutinės minutės pasiūlymai gali lūkesčių ir nepateisinti.
Vėlyvą pavasarį turkai imasi skatinti turizmą senoviniais burtais ir tradicinėmis dainomis bei šokiais. Ar dėl burtų, ar dėl neblogų kainų, tačiau Lietuvos gyventojams Turkija – vis dar Nr. 1 atostogų vieta. Šiais metais, anot kelionių agentūrų, ji vilioja net 70 procentų visų Lietuvos keliautojų.
„Geriausias kainos ir kokybės santykis. Didžioji dauguma keliautojų yra šeimos su mažais vaikais. Todėl Turkijoje yra viešbučiai pritaikyti vaikams, jiems yra skirtas maitinimas, animacija, pramogos. Turbūt ten nusėda didžioji dauguma keliautojų“, – teigė kelionių agentūros „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas.
Skaičiuojama, kad sezono metu per vieną dieną iš Vilniaus į Turkiją išskrenda apie pusantro tūkstančio žmonių. Antra populiariausia kryptis, Graikija, taip pat keliautojams dar nepabodo.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Tiek į žemyninę Graikiją, tiek į Kretos, Rodo, Korfu, Zakinto salas, o su persėdimu žmonės keliauja į Mykonos, į Santorinį“, – vardijo R. Širvinskas.
Tiesa, Turizmo asociacija mato ir naujų tendencijų.
„Pamažu keliautojai kartu su kelionių organizatoriais atranda tokias kryptis kaip Italija, Ispanija. Jas renkasi noriai ir bando suderinti didžiųjų miestų pažinimą bei pasyvesnį poilsį“, – kalbėjo Turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė.
Tačiau kainos mažiau populiariose šalyse skiriasi nuo turistų pamėgtų kurortų.
„Jeigu už tą pačią kainą Turkijoje galima nusipirkti kelionę su „viskas įskaičiuota“ maitinimu, tai Juodkalnijoje, Tunise galbūt jau maitinimas yra mažesnis“, – nurodė „Novaturo“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis.
Kelionių agentūros tvirtina, kad visos egzotiškos kelionės šiemet brangsta, todėl sutaupyti, kaip pavykdavo prieš keletą metų, jau nepavyks.
„Turėtume nusiteikti, kad kelionės yra pabrangusios ir šiais metais joms teks išleisti daugiau. Vidutiniškai – nuo 6 iki 10 procentų“, – sakė M. Plepytė-Rainienė.
O geriausia galimybė sutaupyti ir vis tiek gauti galimybę pasimėgauti egzotiškais paplūdimiais – paskutinės minutės kelionės. Kelionių organizatoriai pastebi, kad tokios kryptys kaip Egiptas, Tunisas, Graikija, Juodkalnija būtent tuo ir patogios.
„Net ir 200 eurų, ar 175 eurai. Tai, kas darosi rinkoje, yra beprotiškai palanku mūsų keliautojams, nes tarp kelionių organizatorių vyrauja nemaža konkurencija ir dar neįsibėgėjo vasaros sezonas“, – komentavo R. Širvinskas.
Vis dėlto sutaupyti ir gauti svajonių atostogas laiko lieka vis mažiau.
„Balandis, gegužė – tiek viešbučių užimtumas dar nėra pilnas, pasirinkimas didelis ir tikrai atsiranda datų, kad dar neišparduotos vietos liktų lėktuve“, – tvirtino „Novaturo“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis.
Pavėlavusiems teks tenkintis likučiais.
„Siūloma, kas yra, ir keliautojas dažnu atveju nebeturi galimybės pasirinkti viešbučio, kuris labiau atitiktų poreikius ar pačios krypties. Tiesiog jau renkasi iš to, kas yra likę“, – teigė M. Plepytė-Rainienė.
Kelionių organizatorių skaičiavimu, šiemet vienas Lietuvos gyventojas už atostogas mokės nuo 600 iki 800 eurų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius1
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą2
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...
-
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tokios vertės paramos Ukrainos energetikos sektoriui programą. ...
-
Vyriausybė: 74 mln. eurų RRF lėšų – baterijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams
Beveik 74 mln. eurų iš Lietuvai skirtų Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų bus papildomai skirta energijos kaupimo įrenginiams (38,55 mln. eurų) bei dviračių ir pėsčiųjų takams įrengti (...