Konkurencijos tarybos prašoma ištirti „Vievio paukštyno“ skolas

Teisininkai įtaria, kad „Vičiūnų“ grupės įmonių sandoriai su bankais įvykdyti neturint tam reikalingo leidimo.
Didžiausio paukštyno Lietuvoje AB „Vievio paukštynas“ akcininkas ir kreditorius AB „Kauno grūdai“, kurį palaiko 54 proc. paukštyno akcininkų, šiandien kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Jos prašoma ištirti, ar paukštyno skolas perpirkusios „Vičiūnų“ grupės įmonės nepažeidė konkurenciją reglamentuojančių įstatymų, kurie numato, kad ketinant įgyti ūkio subjekto kontrolę yra privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti jos leidimą. Jei įtarimai pasitvirtins, skolų pirkimo sandoriai turės būti pripažinti negaliojančiais. 

Teisininkų manymu, apie ketinimus perpirkti 23 mln. litų „Vievio paukštyno“, kuriam iškelta bankroto byla, skolą iš „Swedbank“ ir 3 mln. litų skolą iš „UniCredit Banko“ buvo būtina iš anksto pranešti Konkurencijos tarybai, o sandorius buvo galima užbaigti tik gavus tarybos leidimą. Tačiau dėl leidimo vykdyti koncentraciją nebuvo kreiptasi. 

„Skolų perpirkimo sandorius Vilniaus apygardos teismas privalėjo pripažinti negaliojančiais ir nesukuriančiais teisinių pasekmių nuo jų sudarymo momento, nes pagal šiuo metu turimą informaciją galime manyti, kad nebuvo laikomasi koncentraciją reglamentuojančių teisės aktų. Beje, „Vičiūnų“ grupės atstovai viešojoje erdvėje patys teigia turintys daugiau kaip 54 procentus kreditorinių reikalavimų Vievio įmonei, taigi, jie patvirtina, kad koncentracijos fakto esama“, – sako Irmantas Norkus, advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ vadovaujantis partneris.

Pagal LR Konkurencijos įstatymą, įpareigojimą pranešti ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti koncentraciją pažeidę sandoriai be išlygų pripažįstami negaliojančiais. 

Todėl kreipimęsi į Konkurencijos tarybą taip pat prašoma įpareigoti skolas perpirkusias UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ ir Vichiunai Nordic AS grupę nutraukti neteisėtą veiklą ir atkurti iki tol buvusią padėtį. Vadinasi, „Vičiūnų“ grupės įmonės turės būti išbrauktos iš „Vievio paukštyno“ kreditorių sąrašo, o iki to laiko visi jų paukštyno Kreditorių susirinkime atlikti veiksmai neteks teisinės galios.

„Kauno grūdai“, valdantys 24 proc. „Vievio paukštyno“ akcijų ir kiti didieji paukštyno akcininkai susitarė apsaugoti įmonę nuo sužlugdymo, padėti jai atsiskaityti su kreditoriais ir toliau plėtoti paukštyno veiklą. Artimiausiu metu akcininkai ketina padėti paukštynui padengti 53 mln. litų skolas, susidariusias per ankstesnius veiklos metus, ir sieks nutraukti „Vievio paukštynui“ iškeltą bankroto bylą. 

„Vičiūnų“ įmonių grupės pretenzijas kontroliuoti paukštyno bankroto procedūras teisininkai ir akcininkai vertina kaip mėginimą perimti įmonę ir, greičiausiai, ją uždaryti arba pusvelčiui įsigyti turtą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių