Lietuvos krepšinio šimtmečiui išleidžiamas proginis medalis

Balandžio 23-iąją Lietuvos krepšiniui sukanka šimtas metų. Ta proga UAB „Monetų namai“ išleido atminimo medalį „Lietuvos krepšiniui – 100 metų“. Medalis sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos krepšinio federacija ir nukaldintas Lietuvos monetų kalykloje.

1922 m. balandžio 23 d. Kauno miesto rinktinė žaidė prieš Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos komandą. Tai buvo pirmosios oficialios krepšinio rungtynės Lietuvoje, todėl būtent ši data laikoma Lietuvos krepšinio gimtadieniu. Nuo tada buvo iškovota ne viena pergalė įvairiuose čempionatuose, o krepšinis tapo antrąja religija Lietuvoje.

„Krepšinis Lietuvoje – daugiau nei sportas. Ko gero, dauguma iki šiol prisimename nepaprastą bendrumo ir vienybės jausmą per rungtynes, kai sirgome už savo komandą olimpinėse žaidynėse 1992 metais ar šventę, laimėjus pirmąją vietą Europos čempionate. Džiaugiamės, kad Lietuvos krepšinio šimtmečiui kartu su Lietuvos krepšinio federacija išleidome proginį atminimo medalį“, – teigia UAB „Monetų namai“ rinkodaros vadovė Ieva Galiauskienė.

„Krepšinis – komandinis žaidimas. Jis primena mums, kad esame stiprūs tada, kai susitelkiame, kai veikiame išvien. Lietuvos krepšinio istorija liudija daug akimirkų, kai pergalės buvo iškovotos komandinių pastangų ir vienybės dėka. Todėl kviečiu švęsti lietuvišką krepšinį ir ypatingą jo sukaktį“, – pažymėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas.

Proginio medalio averso centre pavaizduotas Lietuvos krepšinio šimtmečiui sukurtas logotipas. Iš abiejų pusių šimtmečio logotipą supa ąžuolo šakelės – iškovotų pergalių simbolis. Fone – krepšinio kamuolys. Palei medalio briauną iškaldintos šimtmetį žyminčios datos 1922-2022.

Reverse įamžinta akimirka iš žaidimo. Žaidėjų figūras supa Vilniaus ir Kauno miestų simboliai ir arenos, tarp jų ir tarpukariu statyta Kauno sporto halė, kurioje Lietuvos rinktinė 1939 metais antrą kartą iš eilės iškovojo Europos čempionų titulą. Medalio dizainą sukūrė Antanas Pocevičius.

Išleidžiamos net kelios šio medalio versijos. Netauriojo metalo medalis bus prieinamas 30 000 sirgalių. Jo skersmuo 38,61 mm, o masė – 26 g. Tokio pat skersmens ir masės grynu 999/1000 auksu padengto medalio versija išleidžiama 10 000 vienetų tiražu.

Tuo tarpu gryno 999/1000 sidabro aukščiausios „proof“ kaldinimo kokybės medalis išleistas tik 1000 vienetų tiražu. Jo skersmuo 38,61 mm, o masė – 31,1 g. Išskirtiniai aukso medaliai bus išleisti itin mažu tiražu – tik 100 vienetų, individuliai numeruoti auksiniai medaliai bus kaldinami balandžio 22 dieną – šimtmečio išvakarėse.

Medaliai platinami tik UAB „Monetų namai“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių