- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo liepos nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Perkant obuolius, bulves, agurkus ar kitą sveriamą produkciją teks papildomai sumokėti ir už paprastą permatomą plastikinį maišelį. Kaip ruošiamasi pokyčiams, buvo klausiama pirkėjų ir prekybos tinklų atstovų, praneša LNK.
„Ką manote apie tai, kad nuo liepos reikės mokėti už ploną maišelį?“ – klausė žurnalistė.
„Aš manau, kad mes jau mokame už tuos maišelius. Kainos, kurios įeina į prekes“, – sakė kalbintas vyras.
„Kai bus reikalingas, tai mokėsiu“, – sakė kalbinta moteris.
„O kaip manote, gal nešitės savo daugkartinį maišelį?“ – klausė žurnalistė.
„Aišku, pasiimsiu“, – sakė kalbinta moteris.
„Tegul nelieka“, – atviravo kita kalbinta pirkėja.
„O ką darysite? Mokėsite už juos ar savo atsinešite?“ – teiravosi žurnalistė.
„Savo. Yra tų daugkartinių. Aš nematau čia tragedijos. Vis tiek mėsa, visa kita produkcija bus supakuota, o daržoves bus galima sudėti kitur“, – atsakė kalbinta pirkėja.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
O kaip tam ruošiasi prekybininkai, buvo klausiama „Lidl“ atstovės Linos Skersytės.
– Nuo liepos ploni maišeliai bus mokami. Kaip tam ruošiatės? Ar pirkėjams reikės atsinešti savo maišiuką ir įsidėti obuolių, kitų sveriamų produktų?
Pirkėjas galės atsinešti savo turimus maišelius. Tikimės, kad daugiausiai tai bus daugkartiniai maišeliai.
– Į plastiko mažinimą mes žiūrime labai atsakingai. Tai yra viena iš prioritetinių mūsų tvarumo sričių. Nuo 2020 metų žengėme pirmuosius žingsnius, tada mūsų asortimente atsirado daugkartiniai maišeliai – būtent tie, kurie gali pakeisti plonus maišelius. Matome, kad pirkėjai priėmė šias alternatyvas ir tuo naudojasi. Manome, kad nuo liepos šie maišeliai taps dar aktualesni. Ar galės atsinešti pirkėjai savo maišelį? Žinoma, kad taip. Pirkėjas galės atsinešti savo turimus maišelius. Tikimės, kad daugiausiai tai bus daugkartiniai maišeliai.
– Ar jau nusprendėte, kiek kainuos tie maišeliai? Kalbama, kad gali kainuoti nuo vieno iki penkių centų skirtinguose prekybos centruose.
– Šiuo metu dar aktyviai dirbame, kad priimtume tokį sprendimą, kuris būtų patraukliausias ir geriausias mūsų pirkėjams, kad būtų ir patogu naudotis tais maišeliais, juos apskaičiuoti. Kol kas dirbame šiuo klausimu, bet artimiausiu metu paskelbsime, kaip viskas keisis nuo liepos.
– Kai kurioms prekėms tokie maišeliai vis dar išliks nemokami. Pavyzdžiui, šviežiai žuviai, mėsai?
– Mūsų asortimente yra tiktai fasuota žuvis ir mėsa. Tad maišeliai šiai produkcijai nėra reikalingi, jų nereikės ir nuo liepos.
– Ar ruošiatės, kad nuo liepos pirkėjai ateis pasipiktinę, kad nebegali gauti tokių maišelių nemokamai?
– Suprantame, kad šis pokytis pirkėjams yra gana sudėtingas, nes visi mes turime savo įpročius ir reikia laiko juos pakeisti. Tačiau tikrai būsime tie, kurie pirkėjus informuos, edukuos ir prekybos vietose, kaip galima apsipirkti naudojant mažiau maišelių. Skatinsime turėti daugkartinius maišelius, tai yra patogi alternatyva. Juos galime išskalbti, vežtis, kiek nori kartų, jie yra tikrai tvarūs. Todėl skatinsime pabandyti.
– Ar be daugkartinių maišelių alternatyvos siūlysite popierinius ar dar kitokius maišelius?
– Šiuo metu sprendžiame dar daug klausimų dėl to. Tikimės, kad ateityje tų alternatyvų bus daugiau. Pamatysime, kaip viskas bus nuo liepos pirmos dienos.
Apie naujuosius pokyčius taip pat buvo kalbama su prekybos tinklo „Rimi“ atstove Egle Krasauskiene.
– Ar bus galima pas jus į prekybos centrą atsinešti savo daugkartinį maišelį, jeigu paprasti plastikiniai bus mokami?
– Taip, žinoma. „Rimi Lietuva“ kaip socialiai atsakingas verslas visuomet skatina tvarias idėjas, kaip dabar, taip ir po liepos pirmos dienos. Žmonės galės atsinešti tiek daugkartinio naudojimo maišelius, tiek plastikinius maišelius iš namų.
– Ar jau nusprendėte, kiek pas jus kainuos plastikiniai maišeliai?
– Šiuo metu mūsų prekybos tinklas vis dar svarsto, kokia ta kaina galėtų būti.
Turbūt teks keisti įpročius, kardinaliai. Tai yra sudėtinga, bet teisinga.
– Ar esate pasiruošę, kad kai kurie pirkėjai gali būti pikti, nepatenkinti dėl naujų pokyčių?
– Visų pirma, mūsų prekybos tinklas įgyvendina ES direktyvos numatytus pasikeitimus. Labai tikime, kad mūsų pirkėjai yra sąmoningi ir jiems rūpi plastiko vartojimo mažinimas, ir tikimės, kad nepatenkintų pirkėjų neturėsime.
– Gal informuosite pirkėjus iš anksto, kad nebeliks nemokamų maišelių?
– Mes jau kurį laiką skatiname pirkėjus vietoje plastikinių maišelių rinktis daugkartinius maišelius, kuriuos tiekiame savo parduotuvėse jau kurį laiką.
– Minėjote apie daugkartinius maišelius, o popieriniai kaip alternatyva?
– Popierinius maišelius, kaip ir iki šiol, taip ir po liepos pirmos dienos, rekomenduojame įvairiems kepiniams susidėti, jie bus nemokami.
Kalbinti ir „Rimi“ prekybos tinklo pirkėjai.
„Aš manau, kad žmonės parsisiųs iš Kinijos, jeigu reikės tų maišelių“, – teigė kalbinta pirkėja.
„Ar nešitės savo daugkartinį maišelį, ar vis tiek pirksite plastikinius?“ – klausė žurnalistė pirkėjo.
„Turbūt teks keisti įpročius, kardinaliai. Tai yra sudėtinga, bet teisinga. Kiek teko būti prie jūros, plastiko tiek daug, kad šokiruoja“, – sakė kalbintas pirkėjas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prezidentas: buvusi Vyriausybė galbūt norėjo atkeršyti tam tikram verslui4
Prezidentas Gitanas Nausėda neatmeta galimybės, kad buvusi Vyriausybė sprendimu drausti dvigubos paskirties prekių eksportą kerštauja Arvydui Paukščiui dėl lapkričio mėnesį paviešintos informacijos apie stringančias „Telto...
-
Tarnyba: Vokietijos rinkoje lietuviškos medienos ir jos gaminių parduota už 371 mln. eurų1
Medienos ir jos gaminių eksportas per tris praėjusių metų ketvirčius sumažėjo 6 proc. iki 28,2 mlrd. eurų, o importas į Lietuvą – 7,5 proc. iki 31,3 mlrd. eurų, pirmadienį paskelbė Valstybinė miškų tarnyba. ...
-
Tikėjotės, kad būstų kainos kris? Turime blogų žinių14
Statytojai pripažįsta, kad įsigyti nuosavą būstą Vilniuje vienišam, iš vidutinės algos gyvenančiam žmogui – beveik nebeįmanoma, o ir kiti dažnai įpirkti gali tik labai nedidelį. Vis dėlto Lietuvos bankas prognozuoja, kad norin...
-
„Via Baltica“ atkarpos rekonstrukcijai – 25 mln. eurų iš ES
Europos Sąjunga (ES) skirs 25 mln. eurų tarptautinio magistralinio kelio „Via Baltica“ 12 kilometrų ruožo rekonstrukcijai. Dar 4,4 mln. eurų tam numatyta iš valstybės biudžeto. ...
-
Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas nedžiugina: augs bedarbių gretos?5
Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas pernai gruodį smuko antrą mėnesį iš eilės – jis mažėjo 1,6 punkto iki 46,2 – pirmadienį pranešė indeksą sudaranti Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK). Iki lapkričio jis tris m...
-
ŽŪM: dėl sustabdytos veiklos žvejai sulauks kompensacijų1
Nuo šių metų šalies žvejams bus kompensuojami jų patirti nuostoliai, atsiradę sustabdžius verslinę žvejybą dėl valstybės valdomų įmonių veiklos, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). ...
-
Vyriausybė pasiskolino už 2,573 proc.1
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį vidutinės palūkanos siekė 2,573 proc. ...
-
„Litgrid“: vidutinė elektros kaina Lietuvoje mažėjo
Praėjusią savaitę Lietuvoje toliau vyravus stipriems vėjams, vidutinė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 19 proc. iki 64 eurų už megavatvalandę (MWh), pirmadienį pranešė „Litgrid“. ...
-
Premjeras žada mokestinius pokyčius: kas keisis?
Premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad mokestiniai pokyčiai yra reikalingi, o juos įgalinantis projektas po derinimo su visuomene Seimą pasieks pavasario sesijoje. Anot jo, pagrindinis dalykas bus – taikomas metinis pajamų apskaitos ir apmokestinim...
-
Valstybė – bedantė: imigrantai dirba, bet mokesčių nemoka12
Šalyje pastebima neraminanti tendencija. Pagal individualią veiklą dirbantys užsieniečiai vengia mokėti mokesčius. Nuo finansinės atsakomybės dažniausiai bėga kurjeriai ir pavežėjai. Darbdaviai ir mokesčių inspekcija tikina nuolat informuo...