Tyrimas: ne visiems tėvams pakanka lėšų vaikų atostogoms

  • Teksto dydis:

Vasarai perkopus į antrąją pusę, šiltojo sezono malonumais dar nespėję pasimėgauti Lietuvos gyventojai suka galvas ne tik dėl savo, bet ir dėl vaikų atostogų. Ne paslaptis, kad šeimos narių atostogų laikas dažnai nesutampa, tad dirbantys tėvai turi pasirūpinti vaikų saugumu bei laisvalaikiu. Bendrovės „Baltijos tyrimai“ vykdytos apklausos duomenimis, ne visi vaikų turintys suaugę šalies gyventojai gali papildomai investuoti į atžalų atostogas.

Vasaros stovyklos vaizdingose Lietuvos vietovėse, specialiai vaikams skirtofs edukacinės kelionės į užsienio šalis ar organizuojamos vienos dienos išvykos mažiesiems – tokias pramogas siūlo dauguma vaikų vasaros užsiėmimų organizatorių. Visgi, vykdyto tyrimo duomenimis, dirbantys tėvai mieliau palieka savo atžalas senelių ar vyresnių brolių bei seserų priežiūrai, nei leidžia juos į šeimos biudžetą apkarpančias stovyklas.

Paaiškėjo, kad daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) apklausoje dalyvavusių respondentų nėra suplanavę atskiro vaikų vasaros atostogų biudžeto, o trys iš dešimties (30 proc.) mokyklinio amžiaus vaikų turinčių apklaustųjų nurodė, kad vienos atžalos poilsiui ketina skirti iki 100 Eur. Toks atsakymas dažniausiai vyravo tarp tų respondentų, kurie gyvena kaimo vietovėse ir uždirba iki 600 Eur per mėnesį.

Beveik penktadalis (18 proc.) apklaustųjų vaikų poilsiui planuoja atseikėti nuo 100 iki 200 Eur. Pastebima, kad tokią sumą įvardiję tėvai ketina kartu su vaikais atostogauti Lietuvos pajūrio kurortuose ar poilsiavietėse prie ežero.

Apklausos duomenimis, panaši dalis (20 proc.) tyrime dalyvavusių tėvų atžalų atostogoms pasiryžę skirti daugiau nei 200 Eur. Tokią pinigų sumą dažniausiai įvardijo respondentai iš didžiųjų šalies miestų. Nemažą sumą skirdami vaikų poilsiui, tėvai kartu su atžalomis vyksta į ilgesnes keliones užsienio šalyse arba išleidžia juos į vasaros stovyklas gimtinėje.

Bendrovės UAB „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“, direktorės Giedrės Štuopės teigimu, nors beveik 60 proc. apklaustųjų nelinkę gausiai investuoti į vaikų atostogas, ši tendencija palaipsniui keičiasi.

„Pastebima, kad planuodami keliones tėvai atidžiai jas derina su vaikų atostogomis. Pamažu pradedama suprasti, kad investicija į turiningas atžalų atostogas atsiperka. Stovyklaudami mažieji įgauna žinių, mezga pažintis, o tėvai gali būti ramūs, kad vaikais bus pasirūpinta. Be to, stovykla yra ta vieta, kur vieną kartą sumokėjus, papildomų išlaidų nebeiškyla. Tai galimą vertinti kaip „viskas įskaičiuota“ alternatyvą vaikų poilsiui“, – teigia G. Štuopė.

2019 metų kovo 25 – balandžio 10 d. atlikto tyrimo metu apklausti 1000 suaugusiųjų Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresni), tyrimas vyko 118 atrankos taškų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomone.

Nuomone. portretas
Vaikus gimdantis turi pamastyti ka jiem gali suteikti.O ne tokie pasalpiniai kurie gyvena is pasalpu ir prigmde atiduoda vaikus kurie juos pardavineja i kitas salis.Skaicia ,kad ima pinigus is norinciu isivaikinti svetimsaliu atsieit uz dokumentu ruosima,Kaip is tiesu neaisku.O dienos stovyklas organizuoti mokyklose kurios atsieis pigiau ir vaikai bus uzimti.Niekada mano vaikai nesiverze i stovyklas.Syki pabuve vaziuot daugiau nebenoredavo.Nes ten ne visur tvarka.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių