Kelių parlamentarų siūlymas iš švenčių sąrašo išbraukti sovietų išpopuliarintą Tarptautinę darbo dieną vėl įkaitino emocijas. Apie gegužės 1-osios balastą šventinių dienų sąraše kalbama jau seniai. Ir vis įstringama vietoje. Neseniai būta siūlymo vietoj jos šventine skelbti gegužės 3-iąją minimą Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos dieną. Dabar atsirado naujas jaukas – siūloma gegužės 1-osios, kaip šventinės dienos, praradimą kompensuoti papildoma kasmečių atostogų diena.
Portalo skaitytoja Brigita stojo Prezidento Gitano Nausėdos pusėn – ji sako pritarianti minčiai, jog darbui žmonės turi būti atsidavę 100 procentų ir niekas negali jam trukdyti. Be to, nors, kai kuriems tai nepatiks, ji siūlo neišskirti iš kitų tų, kurie turi vaikų, ir panaikinti mamadienius bei tėvadienius.
Koronaviruso pandemijai pasiekus ir Lietuvą, vaistininkai buvo vieni iš tų, kurie liko dirbti tam, kad galėtų padėti ir rūpintis klientų sveikata. Vaistinių tinkle „Eurovaistinė“ visoje Lietuvoje dirbo 1389 darbuotojų, iš jų 893 vaistininkai.
Tarp Kalėdų ir Naujųjų metų dalis Klaipėdos savivaldybės tarnautojų ilsėsis ilgiau už kitus. Šventiniu laikotarpiu atostogas jau susiplanavo daugiau nei pusšimtis įstaigos darbuotojų.
Siūloma atsisakyti gegužės 1-osios ir lapkričio 2-osios šventinių dienų, o vietoj jų prailginti kasmetines darbuotojų atostogas dviem dienomis, rašo portalas 15min.lt.
Vasarai perkopus į antrąją pusę, šiltojo sezono malonumais dar nespėję pasimėgauti Lietuvos gyventojai suka galvas ne tik dėl savo, bet ir dėl vaikų atostogų. Ne paslaptis, kad šeimos narių atostogų laikas dažnai nesutampa, tad dirbantys tėvai turi pasirūpinti vaikų saugumu bei laisvalaikiu. Bendrovės „Baltijos tyrimai“ vykdytos apklausos duomenimis, ne visi vaikų turintys suaugę šalies gyventojai gali papildomai investuoti į atžalų atostogas.
Žiemos šventės šiemet padovanojo maksimalų įmanomą „ilgąjį savaitgalį“ - kartu su savaitgaliu buvo net penkios poilsio dienos. Tai - puiki galimybė atgauti jėgas ilsintis sąmoningai. Tačiau jeigu darbuotojas po laisvų dienų į darbą grįžta persivalgęs ar net persigėręs, tai iš tokių atostogų mažai naudos, mano „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Šių metų šventės darbuotojams – ypatingos. Pasiėmę vos 3 dienas išeiginių, galės džiaugtis net 11 dienų atostogomis. Tačiau tai patinka ne visiems verslams, įsitikinęs „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.