Ūkininkų reikalavimai – iš pirmų lūpų: nuo akcizų iki konfliktų su ornitologais

  • Teksto dydis:

Pasibaigus protestui, kurio metu iš visos Lietuvos į sostinę žemės ūkio technika atvyko būrys ūkininkų, darosi akivaizdu – pagrindinės nepasitenkinimo priežastys neretai paskęsdavo margame fone ir traktorių garsinėse sirenose. Aiškiai apie tai, kodėl ūkininkai susibūrė į tokio dydžio protestą ir ko reikalauja iš valdžios – iš pirmų lūpų.

Jurbarko rajono ūkininkas Bronius Urbikas turi tris vaikus, vieną anūką ir 200 hektarų žemės. Anksčiau auginęs karves, dabar jis užsiima augalininkyste. Iki Vilniaus jis vyko devynias valandas.

Bronius nėra tikras, ar ūkininkų balsas pasieks valdžios atstovus. LNK jo teiravosi, ko tiksliai pageidauja į sostinę atvykę ūkininkai.

„Sąrašiukas labai ilgas, bet pagrindiniai punktai yra keli. Pirmasis – daugiametės pievos“, – sakė B. Urbikas.

Valdžios sprendimu, ūkininkai turės atstatyti daugiametes pievas – valdžia neberanda žemės, kur jos galėtų būti, tad mažės ūkininkų hektarai.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Kitas punktas – padidintas akcizas „žaliajam“ dyzelinui ir suskystintoms naftos dujoms. Ūkininkai siekia, kad būtų atkurta anksčiau galiojusi palankesnė akcizų tvarka.

Tai kokia ta politiką, jeigu viską atiduoda didiesiems?

„Dujų akcizas ūkininkams yra iškeltas. Tie, kurie pasistatė įrangą, kad būtų paprasčiau džiovinti grūdus, dabar keičia – absurdas. Dėl paramų skirstymo – valdžia siūlo ūkius iki 100 hektarų. Bet jiems neįmanoma gauti paramos – sako, kad esi per mažas. Tai kokia ta politiką, jeigu viską atiduoda didiesiems?“ – retoriškai klausė jurbarkietis.

Ūkininkams kilo ir daugiau klausimų.

„Grūdų tranzitas taip pat neaiškus. Sakykim, kiek rusiškų grūdų nusėda Lietuvoje ir kiek jų čia sunaudojama? Ten chemijos kontrolės visiškai nėra“, – dėstė B. Urbikas.

Problemų ir neaiškumų kyla ir dėl gamtosaugos.

„Taip pat – apie medžius. Kur laukuose yra kraštovaizdžio elementai, valdžia liepa aplink juos apšienauti, o ornitologai pyksta, kad taip naikinam paukščiukus. Tai kaip nenaikinsim, jeigu tokie įstatymai? Apie pakrančių juostas taip pat, kad jas reikia visiškai nušienauti“, – kilusius klausimus vardino proteste apsilankęs ūkininkas iš Jurbarko.

Akimirkos iš ūkininkų protesto, žavios buvusios pareigūnės nuotykiai bei pavojų keliantis daugiabutis Vilniuje – laidoje „KK2“ per LNK.lt ir LNK eteryje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

to tramdyti žemdirbių godumą

to tramdyti žemdirbių godumą portretas
pirma. valstybei reikia pievų - valstybinėje žemėje tegul atkuria. Antra. Mano sodyba 2,3 ha. Yra poros arų prūdas. Atskrenda ančių, gandrų. Bet ne kiškių. Tikriausiai nežinojai - kur lankosi gandrai kiškiai nesirodo. Kiškiai yra gandrų maistas.

Tramdyti žemdirbių godumą

 Tramdyti žemdirbių godumą portretas
Paukščių nebelikoMano sodyba atsidūrė vidurį ariamų laukų,ner visas pievas ir medzius aplink iškirto žemes išarė.Kokia paukščių įvairovė čiulbėdavo mano sodyboj ( 80arų)gandrai ateidavo į tvenkinį varliauti.Zuikučių šeimynos dukdavo pievose,vanagai,lapės atsiūkindavo.Dabar tuščia jau kokie 5metai!!! Kam vertėtų protestuoti?Prieš žemdirbių daromą žalą gamtai,žmonijai.Godumui nėra rbų!!! Nekenčiu šios betvarkės.

Klausimui

Klausimui portretas
Ar ne ūkininkai išstumia paukščius perėti paukščius į pavojingas teritorijas, kur tavo minimiems plėšrūnams jie yra lengvas grobis?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių