Vartotojai sunerimę: ar vištienoje yra antibiotikų ir hormonų?

  • Teksto dydis:

Antibiotikų likučių paukščio organizme nelieka

Europos sąjungoje antibiotikai naudojami tik išskirtiniais atvejais ir tik su griežta veterinarijos gydytojų priežiūra, kai paukščių pulke nustatomi patogeniniai mikroorganizmai, keliantys pavojų paukščių sveikatai.

Panaudojus antibiotikus skersti paukščius galima tik praėjus išlaukos periodui, po kurio antibiotikų likučių paukščio organizme nelieka.

Europos Sąjungos antimikrobinių veterinarinių preparatų naudojimo kontrolės tarnyba (ESCAV) skelbia, kad Lietuvoje bei Latvijoje antimikrobinių preparatų, naudojamų veterinarijos medicinoje, pardavimai yra mažiausi tarp visų ES šalių.

2017 m. Lietuvoje bus paimta 80 mėginių antibakterinių medžiagų atžvilgiu.

Tačiau atliekami ne tik antibiotikų, bet ir kitų antimikrobinių medžiagų tyrimai: 2017 m. stebėsenos plane numatyta 40 paukščių ūkių ir 157 paukščių skerdyklų kontrolė, kurios metu numatyta paimti 399 mėginius, siekiant įvertinti ar paukštiena neturi ir kitų kenksmingų medžiagų liekanų - kokcidiostatikų, pesticidų ir kitų.

„Ankstesnių metų statistiniai duomenys rodo, kad tyrimų metu nebuvo nustatyta nei draudžiamų kenksmingų medžiagų liekanų nei tam tikros koncentracijos leidžiamų medžiagų liekanų“, - tikino J.Savickaitė.

Latvijos paukštienos fabriko „Kekava“ vyriausioji veterinarijos gydytoja Tatjana Liskovska pripažino, kad 14 procentų išaugintų paukščių buvo gydomi antiobiotikais, tačiau ženklu „užauginti be antibiotikų“ esą yra žymimi tik tie, kurie niekada nesirgo.

Latvių paukštiena neišskirtinė?

Įvertinus šiuos faktus, Latvijos įmonės „Putnų fabrika Kekava“ produkcijos šūkis „užauginta be antibiotikų“ dar nereiškia, kad jų produkcija yra geresnė nei Lietuvos gamintojų.

Su tuo sutiko ir žinomas rinkodaros specialistas Linas Šimonis: „Ar ji geresnė? Nedrįsčiau taip teigti“.

Tai - netiesiogiai taip pat patvirtino Latvijos dietologų ir teisingos mitybos asociacijos vadovė L. Neimanė, po to kai asociacijos specialistai ištyrė aštuonių savo šalies gamintojų vištienos mėsos kokybę. Neradę antibiotikų bei hormonų pėdsakų ir nustatę, kad tirtų 8 gamintojų vištiena nepavojinga vartotojui, kaimyninės šalies Dietologų ir teisingos mitybos asociacija paskelbė: „Kekava reklaminį šūkį „be antibiotikų ir hormonų“ drąsiai gali naudoti ir kiti gamintojai.“

Beje, ženklinimo būdas, kai gamintojas ženklina paukštienos produkciją žyma ,,Vištiena be antibiotikų“, prieštarauja teisės aktais nustatytiems ženklinimo reikalavimams. „Yra galimas šūkis - užauginta be antibiotikų, tačiau ne ženklinimas, nes produkcija atitinka teisės aktų reikalavimus“, - teigė J.Savickaitė.

Beje, viena iš Lietuvos paukštieną perdirbančių įmonių Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai rengiasi pateikti dokumentus, užtikrinančius tokio teiginio, naudojamo ženklinime, pagrįstumą ir taip pat gauti teisę analogiškai ženklinti savo produkciją.


Šiame straipsnyje: vištienaantibiotikaihormonai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Taigi išverdi vištą per 20 min (!!!), išgraibai jau suirusią iš smirdančio, balto kaip pienas ''buljono'', paskaitai štai tokį straipsnį ir laimingas ją suvalgai

Piene

Piene portretas
yra

Kada?

Kada? portretas
Netikiu tuo rasiniu.Teko pries keleta metu kalbetis su dirbancia paukstyne;sako i vandeni pilama ir atibiotikai ir kiti augima skatinantis ....Sitokioj masej nenaudoje atibiotiku neuzaugitu vistu.Nes teko auginti namuose .Tai tik pries pjaunat menesi nebedavem konfikormos kur yra ivairiu chemiju.kitai visciukai dvesia.Netikiu ir ekologiskom ivairiais maisto produktais.Juk ir tie grikiai.Perki vaikui sveoikus ,ekologiskus grikius,o pasirodo niuodas,o pinigai dideli.Kada zogus supras,kad tai nusikaltimas zudyti maistu kitus.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių