Vyriausybė pritarė europinės PVM direktyvos perkėlimui

Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos siūlymui į nacionalinę teisę perkelti Europos Sąjungos (ES) Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) direktyvą, numatančią atleisti nuo PVM Bendrijos šalyse prekiaujančius smulkius verslininkus, jei jų apyvarta yra iki 100 tūkst. eurų.

Ministrų kabinetui pritarus siūlymui, Pridėtinės vertės mokesčio pakeitimus dar turės priimti Seimas.

„ES valstybėms narėms suteikiama galimybė smulkiojo verslo įmonėms taikyti specialią schemą, kurios pagrindinis principas – galimybė nuo PVM atleisti apmokestinamus asmenis, kurių metinė apyvarta šalies teritorijoje neviršija tam tikros apyvartos ribos“, – teigia ministerija.

Anot jos, šiuo metu negalima smulkių šalies įmonių kitose ES valstybėse atleisti nuo PVM. 

Priėmus pakeitimus 100 tūkst. eurų metinės apyvartos ES nepasiekę verslininkai bus priskirti smulkiajam verslui ir nebus apmokestinami PVM kiekvienoje šalyje, kurioje veikia.

Norint pasinaudoti schema, Valstybinė mokesčių inspekcija bendrovei turės suteikti identifikacinį PVM numerį su žyme „EX“. Šios sąlygos galiotų ir Lietuvoje veikiančiam užsienio verslui.

Ministerija taip pat siūlo keisti metinės apyvartos skaičiavimą – skaičiuojant ją ne už pastaruosius 12 mėnesių, bet už kalendorinius metus.

Lietuva vėluoja įteisinti europinio dokumento nuostatas – direktyva įsigaliojo nuo sausio 1 dienos. Apie tai sausio pradžioje skelbė portalas „Verslo žinios“.

Ministerija tuomet neatsakė, kodėl vėluojama priimti direktyvą, tačiau patikino, kad ES teisės pažeidimo procedūra Lietuvai nėra pradėta.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė portalui sakė, kad dėl vėlavimo konkurencinį pranašumą patirs ES prekiaujantis smulkusis šalies verslas, nes jam ir toliau reikia mokėti PVM nuo pirmojo euro šalyje, kur gautos pajamos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių