ILTE investuos 96 mln. eurų į privačios skolos fondus: verslui išdalins apie 250 mln. eurų paskolų

  • Teksto dydis:

Norėdama didinti šalies verslų prieigą prie kapitalo, partnerystės sutartį su Europos investiciniu banku (EIF) pasirašiusi finansų įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) į alternatyvą bankų paskoloms – privačios skolos fondus – investuos beveik 96 mln. eurų.

Privati skola – tai įvairių formų investicijos į skolą, nepatenkančios į bankinių produktų spektrą, alternatyva bankiniams finansavimo šaltiniams. Finansavimas skirtas verslo įmonių Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje (ES) investicijoms į naujus projektus ar einamiesiems jų įsipareigojimams vykdyti.

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad privačios skolos fondai yra patraukli priemonė ir daugelis fondų tik didins investicijas į šią turto klasę“, – pranešime cituojamas ILTE generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

„Ši investicija padės toliau plėtoti vietos finansavimo ekosistemą Lietuvoje, mažinti priklausomybę nuo bankų finansavimo. Galiausiai tai suteiks daugiau galimybių vietos įmonėms plėtoti verslą, kurti darbo vietas ir skatinti ekonomiką“, – teigė EIF generalinė direktorė Marjut Falkstedt.

Vienas iš reikalavimų EIF atrinktiems finansavimo partneriams – fondų valdytojams – bus į Lietuvoje veikiančias įmones paskolų forma investuoti sumą, kuri yra bent du kartus didesnė nei ILTE skiriama suma kiekvienam fondui.

Planuojama, kad paskolos sieks nuo 1 iki 5 mln. eurų į vieną įmonę, bendra suteiktų įmonėms paskolų suma sieks iki 250 mln. eurų.

Kitos lėšos bus skolinamos bet kuriose Europos Sąjungos (ES) šalyse veikiančioms įvairaus dydžio įmonėms. EIF atrinkti fondų valdytojai įsipareigos pritraukti ir privačių lėšų, kurios sieks ne mažesnę nei 30 proc. dalį nuo kiekvieno fondo dydžio. ILTE ir EIF numato investuoti lygiomis dalimis nuo 10 iki 30 mln. eurų į vieną skolos fondą.

EIF yra vienas svarbiausių institucinių investuotojų visoje ES.

Anot ILTE vadovo, finansavimo prieinamumas verslui Lietuvoje yra vienas mažiausių tarp Europos Sąjungos (ES) šalių – bendra paskolų verslui suma sudaro 14 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), o visas bankinis finansavimas – 35 proc. nuo BVP.

Pasaulinėje praktikoje į privačios skolos fondus investuoja tiek įmonės, turinčios laisvų lėšų, tiek stambūs privatūs investuotojai, tiek šeimų biurai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių