Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį įteikė valstybinius apdovanojimus Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse medalius iškovojusiems sportininkams bei jų treneriams.
Šią savaitę savo tarnybą Prancūzijoje, Paryžiaus Le Buržė oro uoste, per olimpines ir paralimpines žaidynes baigė keturi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, į Lietuvą jie sugrįš pirmadienį.
Nors Alžyro boksininkė Imane Khelif buvo pavadinta „biologiniu vyru“, neseniai pasibaigusiose Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo savo šalies aukso medalį. Po apkalbų sportininkė nusprendė parodyti savo švelniąją pusę.
Aštuonis – tiek sportininkų delegavo Kauno rajonas į neseniai pasibaigusias Paryžiaus olimpines žaidynes. Vieni olimpiečiai pakaunės krašte gimė ir pradėjo savo sportinį kelią, kiti atstovauja čia veikiantiems klubams.
Ne visi Lietuvos sportininkai, dalyvavę Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, pasinėrė į atostogas: vieni, truputį atsikvėpę, kovojo ar tebekovoja Europos čempionatuose, kiti – aukščiausio lygio tarptautiniuose turnyruose.
2024 m. vasaros olimpiada Paryžiuje baigėsi, prancūzų politikų problemos – ne. Ateinančiomis savaitėmis šalis vėl susidurs su politinės aklavietės tikrove, susiklosčiusia po pirmalaikių rinkimų. Ar pavyks Emmanueliui Macronui pasinaudoti žaidynių sukelta euforija?
Australė Rachael Gunn atvykusi į Paryžiaus olimpines žaidynes tapo interneto sensacija, jos pasirodymų vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose peržiūrėti milijonus kartų.
Daugiau nei dviem savaitėms Prancūzijos sostinė buvo tapusi didele sporto arena po atviru dangumi, kur tinklinio kamuoliai švilpė šalia Eifelio bokšto, žirgai jodinėjo Versalio rūmų kieme, o sportininkai plaukiojo Senos upe. Organizatoriai milijonams žiūrovų visame pasaulyje surengė vieną įspūdingiausių sporto spektaklių istorijoje būtent tuomet, kai Prancūzija pergyvena politinį chaosą ir neapibrėžtumą.