Seimas apsispręs, ar įpareigoti viešojo transporto paslaugų teikėjus nuo lapkričio įsigyti tik tokius autobusus, troleibusus bei kitas transporto priemones, kurios būtų pritaikytos neįgaliesiems.
Susisiekimo ministerija, jai pavaldžios įstaigos ir neįgaliuosius vienijančios organizacijos įsipareigojo Lietuvos viešojo transporto priemones ir jų infrastruktūrą pritaikyti žmonėms su negalia.
Judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikyta mažiau nei penktadalis valstybinių švietimo įstaigų, o pritaikytų regos negalią turintiesiems įstaigų yra mažiau nei vienas procentas, ketvirtadienį paskelbė Vyriausybė.
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
Nuo gruodžio mėn. sostinėje startuos neregiams ir silpnaregiams skirta nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, kuri autobusais ir troleibusais padės keliauti patogiau ir paprasčiau.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja Ramunė Balčikonienė pabrėžia, kad Lietuva nevykdo Europos Sąjungos įpareigojimo informacinę erdvę pritaikyti neįgaliesiems.
Didžioji dalis sostinės valstybinių gydymo įstaigų vis dar iki galo nepritaikytos neįgaliesiems – tokie duomenys paaiškėjo paskelbus neseniai atlikto tyrimo apie fizinės aplinkos pritaikymą neįgaliesiems valstybės ir savivaldybių gydymo paskirties įstaigose vertinimo rezultatus.