Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pareiškė, kad Lietuva gali vėluoti pasirengti priimti Vokietijos brigadą, todėl naujoji valdžia šiam klausimui turi skirti ypatingą dėmesį.
Užimtumo tarnyba ragina įmones siūlyti darbą Vokietijos brigados karių žmonoms ir kitiems šeimos nariams, persikelsiantiems į Lietuvą. Krašto apsaugos ministerija skaičiuoja, kad iš 5 tūkst. vokiečių karių, maždaug trečdalis atvyks su šeimomis.
Į Lietuvą atvyko buvęs NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje vadas brg. gen. Christophas Huberis. Jis vadovaus Vokietijos brigadai Lietuvoje, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Lietuva ruošiasi Vokietijos brigados atvykimui. Netoli jai skirto poligono jau nutiestas ir brangus kelias, tvirtas, galintis atlaikyti sunkią karinę technika.
Dalis Bundestago opozicijos brigadą Lietuvai vadina neapgręžiamu Berlyno įsipareigojimu, kuriam prireiks ne tik politinės valios, bet ir papildomų lėšų, daugiau karių bei jiems skirtų pajėgumų.
Lietuvos ir Vokietijos atstovai rugsėjo viduryje pasirašys tarpvalstybinį susitarimą dėl vokiečių karių teisių šalyje, jame bus numatytas ir leidimas steigti Lietuvoje vokiškas švietimo ir gydymo įstaigas.
Lietuvoje trečiadienį viešintis Vokietijos sausumos pajėgų vadas Haraldas Gante (Haraldas Gantė) teigia, kad infrastruktūra vokiečių karių brigadai ruošiama sklandžiai, o apie atsarginį planą būtų svarstoma, jeigu pagrindinis planas nesuveiks.