Ukmergės, Šalčininkų ir Širvintų savivaldybių valdomų įmonių vadovų skyrimas be konkursų didina nepotizmo riziką, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pajamos pernai augo 14,8 proc. iki 977 mln. eurų, tuo metu jų nuostolis siekė 5,1 mln. eurų (2021 metais uždirbta 28,7 mln. eurų pelno), skelbia Valdymo koordinavimo centras.
Pristatydamas savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) veiklos rezultatus, Valdymo koordinavimo centro (VKC) projektų vadovas Jokūbas Niedvaras teigė, kad 2019 metais vyko aktyvus Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) standartų diegimas SVĮ sektoriuje. Visgi ekspertas priduria, kad dėl administracinių sąnaudų ir darbo užmokesčio pokyčių gana smarkiai krito SVĮ grąžos ir pelningumo rodikliai.
Daugiausiai korupcijos rizikų savivaldybių įmonėse keliančios sritys yra tinkamas viešųjų pirkimų vykdymas bei interesų derinimas, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Valstybės ir savivaldybių kontroliuojamos bendrovės pernai paramai ir labdarai skyrė 1,747 mln. eurų – mažiau nei 2016 metais tam skyrė vien valstybės valdomos įmonės.
2017 metais keturi iš dešimties valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovai buvo susiję su partijomis, dažniausiai – su socialdemokratais, liberalais ir konservatoriais, rodo„Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) analizė.
Seimui antradienį pateiktas prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytas projektas, kuriuo ribojamos valstybės ir savivaldybių įmonių galimybės dalyti paramą.
Seime pradėjus Prezidentūros inicijuotų pataisų projekto pateikimą, procesas nebuvo baigtas pasibaigus numatytam plenarinio posėdžio laikui, pateikimas bus tęsiamas ketvirtadienį.
Pataisomis prezidentė siūlo grąžinti draudimą valstybės ir savivaldybės valdomoms įmonėms remti savo steigėjus ir su jais susijusius kitus juridinius asmenis. Pataisomis taip pat būtų nustatyta, kad politinės partijos negali būti