„Mes palikti likimo valiai. Čia kaip gaisras: viskas dega ir niekas nepadeda gesinti“, – tvirtino 500 ha žemės dirbantis ūkininkas, į kurio valdas atklydo didelės stumbrų bandos.
Miestas asocijuojasi su daugiaaukščiais pastatais ir asfaltu, o ne gyvūnais, bet jų čia – apstu, nors tai nelengva pastebėti. Mokslininkai teigia, kad ne išimtis ir Kaunas.
Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, pasižymintis turtinga istorija, kultūra, papročiais ir, žinoma, nuostabiu gamtos grožiu. Čia plyti didingi miškai, ramybe alsuoja senosios girios, tyvuliuoja ežerai, o žvelgti į tolius kviečia kalvos. Pasinerti į gamtos prieglobstį kviečia miškininkų įrengti ir prižiūrimi rekreaciniai objektai.
Pakaunėje laukiniai gyvūnai jau senokai yra problema. Anksčiau žemdirbiai skųsdavosi dėl elnių ištryptų pasėlių, kelerius pastaruosius metus fiksuotas didėjantis vilkų išpuolių skaičius, o šiemet į Medžiojamųjų gyvūnų Kauno rajono savivaldybėje padarytos žalos apskaičiavimo komisiją pirmą kartą kreiptasi dėl stumbrų padarytų nuostolių.
Dzūkijoje iš Stėgalių stumbryno į laisvę paleidžiant 16 stumbrų nuo trečiadienio bus uždaromas eismas iki Lynažerio-Marcinkonių sankryžos, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Krekenavos regioninio parko teritorijoje, netoli Krekenavos miestelio, penktadienio rytą pastebėta 27 stumbrų banda, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Dalies stumbrų perkėlimas į Dzūkiją padės išlaikyti šios istorinės rūšies stabilumą, ketvirtadienį Dzūkijos nacionaliniame parke vykusio naujo stumbryno atidaryme sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.