Taivano palankumo ir investicijų siekianti Lietuva ne tik prisistatinėja kaip vartai Taibėjui į Europą, bet ir rodo, jog tūkstančius kilometrų skiriančias tautas vienija panaši istorija siekiant laisvės nuo diktatūrinių režimų.
Trečiadienį savo dviejų dienų vizitą Lietuvoje pradeda Taivano dronų įmonių grupė. Kaip ELTĄ informavo Taivaniečių atstovybė Lietuvoje, kartu su Inovacijų agentūra bus rengiamas bepiločių orlaivių verslo forumas, kuriame dalyvaus 20 Taivano dronų kompanijų (Taivano dronų aljansas), 15 Lietuvos įmonių ir kai kurios Ukrainos kompanijos. Naujienų agentūros „Bloomberg“ teigimu, į Lietuvą atvyksta ir Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas.
Nepaisant įstrigusių aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ parko „Teltonika High-Tech Hill“ Vilniuje statybų, Taivanas tęs bendradarbiavimą su Lietuva puslaidininkių srityje.
Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalies vyriausybė neprieštarauja būsimosios Lietuvos vyriausybės siekiui atkurti santykius su Kinija, ir pridūrė, jog Pekino, Taipėjaus ir Vilniaus santykiai nėra „žaidimas, kuriame vienas laimi, o kitas pralaimi“.
Taipėjus padės Taivano įmonėms perkelti Kinijoje įsikūrusias gamyklas, jei išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas įgyvendins grasinimą įvesti 60 proc. tarifą Kinijoje pagamintoms prekėms, ketvirtadienį pranešė Taivano ekonomikos ministerija.
Kinijos priešiškumas Taivanui turės tik „priešingą poveikį“ tam, ko ji tikisi pasiekti, ir dar labiau atitolins Taivano žmones, panašiai kaip Rusija pakeitė daugelio ukrainiečių požiūrį, trečiadienį sakė besilankantys Europos Parlamento (EP) nariai.