Turkijos teismas nuteisė vieną moterį daugiau nei septyniems mėnesiams kalėjimo už tai, kad ji gatvėje davė interviu, kuriame kritikavo instagramo blokadą šalyje, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.
Prancūzijos teisėsaugos kaltinimai „Telegram“ platformos savininkams Nikolajui ir Pavelui Durovams padalino į dvi stovyklas šimtus milijonų jos vartotojų, o žodinės batalijos išplito į kitus socialinius tinklus ir žiniasklaidą. Kas vyksta? Žudoma žodžio laisvė ar žabojamas nusikalstamumas?
Vienas rusų naujienų redaktorius iš Sibiro penktadienį buvo nuteistas aštuonerius metus kalėti už medžiagos apie Maskvos karą Ukrainoje, kurį Rusijoje lydi masinis susidorojimas su kitaminčiais, paskelbimą.
Honkongo teismas ketvirtadienį pripažino prodemokratinį naujienų leidinį „Stand News“ ir du jo buvusius vyriausiuosius redaktorius kaltais dėl antivyriausybinės veiklos.
Rusijos generalinė prokuratūra paskelbė internetinį dienraštį „The Moscow Times“ „nepageidaujama organizacija“ ir jį uždraudė, teigiama trečiadienį pasirodžiusiame pranešime.
Vakarai ir toliau turi žūtbūt remti laisvą žodį Rusijoje ir Baltarusijoje ir tenykštę laisvą žiniasklaidą, nes tų šalių visuomenėse vis daugėja to žodžio norinčių ir ieškančių žmonių. Taip videolaidai „ELTA kampas“ teigė „Laisvosios Europos radijo“ vadovas Stephenas Capus.
Situacija, nutikusi per stačiatikių Velykas viename uostamiesčio daugiabučių kiemų, sukėlė diskusijų audrą. Gyventojams kilo klausimų – kokie pokalbiai apie karą Ukrainoje gali atsirūgti baudžiamąja byla? Nepaprastosios padėties metu šalyje verta prisiminti, kad žodžio laisvė turi ribas.
Engėjiški režimai visame pasaulyje pasitelkė koronaviruso pandemiją kaip dingstį savo kritikams tildyti, antradienį pranešė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“.
Net ir turėdami galimybę kritikuoti, žmonės Rusijoje stengiasi mažiau rodyti savo nepasitenkinimą, protesto potencialas kaupiasi nerandant adekvačios išeities. "Jei situacija dėl žodžio laisvės ir toliau blogės, kita protesto banga žada būti stipresnė", – sako Rusijos Mordovijos valstybinio universiteto Saranske Filosofijos katedros profesorius Andrejus Syčiovas, knygos "Juoko prigimtis arba komiškumo filosofija" autorius.