Indijos dvasinis mokytojas Satya Sai Baba mirė ligoninėje ( dar papildyta)

Vienas garsiausių Indijos dvasinių mokytojų Satya Sai Baba (Satja Sai Baba) sekmadienį rytą numirė savo gimtojo miestelio ligoninėje.

85-erių metų guru mirė praėjus trims savaitėms po to, kai dėl širdies veiklos sutrikimų, plaučių kongestijos ir inkstų nepakankamumo buvo paguldytas į ligoninę. Dvasinio mokytojo gydytojai anksčiau sakė, kad jo gyvybinės sistemos "beveik nereaguoja į taikomą gydymą".

Prie Aukštesniojo medicinos mokslų instituto ligoninės pietrytinės Andhra Pradešo valstijos miestelyje Putapartyje, kur buvo gydomas Satya Sai Baba, pastarosiomis savaitėmis budėjo ir už savo guru pasveikimą meldėsi minios jo sekėjų. Daugelis jų nakvojo tiesiog ant grindinio po atviru dangumi, nes vešbučiuose pritrūko vietų.

Po to, kai buvo paskelbta apie Satyos Sai Babos mirtį, policija užtvaromis reguliavo gedėtojų minias ir ragino visuomenę laikytis rimties.

"Sai Babos fiziškai su mumis nebėra. Paskutinį atodūsį jis išleido 7 val. 40 min. ir mirė sutrikus širdies ir kvėpavimo sistemos veiklai, - sakoma ligoninės pareiškime. - Jo palaikai bus pašarvoti dvi dienas - pirmadienį ir antradienį".

Sekėjai mažomis grupėmis gedėti savo guru susirinko gatvėse ir gatvelėse aplink jo ašramą, o kai kurie jau eina į šventyklos kompleksą, kur Satya Sai Baba bus pašarvotas.

Satyą Sai Babą, kuris teigė gyvensiąs iki 96 metų, jo sekėjai garbino kaip avatarą - Dievo įsikūnijimą žemėje. Jam buvo priskiriami keli stebuklai, tarp jų - dviejų žmonių prikėlimas iš mirusiųjų. Sekėjai taip pat tikėjo, kad jis sugeba materializuoti daiktus, prisiminti buvusius gyvenimus ir išgydyti mirtinas ligas.

Tarp šio dvasinio mokytojo sekėjų, kurių visame pasaulyje, kaip teigiama, gali būti keliolika milijonų, buvo Indijos eksministras pirmininkas Atalas Bihari Vajpayee (Atalas Biharis Vadžpajis), įtakingi verslininkai, taip pat - Indijos kriketo legenda Sachinas Tendulkaras (Sačinas Tendulkaras) ir Holivudo žvaigždė Goldie Hawn (Goldi Hon).

Pareigūnai ir garsenybės reiškia apgailestavimą dėl šio guru mirties ir prisimena jį kaip "didžią pamaldžią asmenybę", pasiaukojamai dirbusią tam, kad padėtų kitiems.

Indijos premjeras Manmohanas Singhas sakė, kad šalis nuoširdžiai gedės Satyos Sai Babos, kuris įkvėpdavo "visų tikėjimų žmones".

"Jis buvo dvasinis lyderis, milijonus (žmonių) įkvėpdavęs gyventi moralų ir prasmingą gyvenimą, net jei jie išpažįsta savo pasirinktą religiją", - sakė M.Singhas, kuris pridūrė, jog šis guru mokė "universalių tiesos, teisingo elgesio, taikos, meilės ir neprievartos idealų".

"Įkvėpdavo kiekvienas apsilankymas jo ašrame", - sakė Indijos pagrindinės opozicinės partijos "Bharatiya Janata" lyderis ir buvęs vicepremjeras Lalas Krishna Advani (Lalas Krišna Advanis).

1926 metų lapkričio 23 dieną Putapartyje gimęs Satya Sai Baba iš pradžių gavo Sathyanarayanos Raju (Satjanarajanos Radžaus) vardą.

1940 metais jis pasiskelbė esąs kito šventojo - legendinio 1918 metais mirusio guru Sai Babos iš Širdžio - miesto vakarinėje Indijos Maharaštros valstijoje - persikūnijimas.

Satya Sai Baba, vadovaudamas iš savo ašramo Putapartyje, įkvėpė pastatyti mokyklų ir centrų imperiją, kuri jo įtaką skleidė visame pasaulyje.

Jaunajam guru pritraukiant vis naujų sekėjų, jo gimtasis Putapartis iš ramaus kaimelio virto gyvybingu miestu su didžiuliu, 1950-aisiais pastatytu ašramu "Prasanthi Nilayam" ("Ramybės buveinė"), ligonine, universitetu ir mokyklomis, kuriuos valdo jo fondas "Satya Sai Central Trust", įsteigtas 1972 metais iš sekėjų suaukotų lėšų.

Fondas, kuris, kaip manoma, turi mažiausiai 8,9 mlrd. JAV dolerių, o galbūt - ir daug daugiau, taip pat įsteigė dvasinius centrus Mumbajuje, Haiderabade ir Čenajuje. Jis pastatė ligoninę Bangalūre, kur Satya Sai Baba turėjo vasarnamį, ir finansavo vandens tiekimo projektus keliose pietinėse valstijose.

1963 metais Satya Sai Baba patyrė insultą ir keturis rimtus infarktus. Kai kas mano, kad tada jis pats išgydė save. Pasveikęs jis paskelbė, kad atgims kaip Prema Sai Baba Karnatakos valstijoje.

Jo organizacija finansavo sveikatos apsaugos ir švietimo projektus Indijoje, tarp jų - ligonines ir klinikas, kurios tvirtina galinčios išgydyti ir tokias ligas, kurių neįveikia vyriaujančios krypties medicina.

Vienas didžiausių finansinių jo rėmėjų yra buvęs restoranų tinklo "Hard Rock Cafe" savininkas Isaacas Burtonas Tigrettas (Aizekas Bertonas Tigretas), kuris apsigyveno Putapartyje ir didžiąją savo turto dalį paskyrė Satyos Sai Babos fondui.

Guru, kuris visuomet vilkėjo oranžinius drabužius ir nešiojo afrikietiško stiliaus šukuoseną, 1993 metais pergyveno pasikėsinimą į jo gyvybę. Tada keturi peiliais ginkluoti vyrai įsiveržė į jo privačius apartamentus ir kilus grumtynėms buvo nudurti du jo sekėjai. Galiausiai policija užpuolikus nušovė.

Be ligoninių ir klinikų, Satyos Sai Babos organizacija valdo geriamojo vandens programas, universitetą, muziejų, planetariumą ir tūkstančius maldos kambarių bei centrų visame pasaulyje.

Satyos Sai Babos labdaringa veikla pelnė jam didžiulę žmonių pagarbą ir pripažinimą, tačiau kiti piktinosi, kad jis viešų susitikimų metu scenoje esą stebuklingai materializuodavo auksines monetas ar laikrodžius.

2004 metais britų transliuotojo BBC televizijos laidoje "Secret Swami" ("Slaptasis svamis") buvo klausinėjami mažiausiai du jo sekėjai amerikiečiai, kurie tvirtino, jog guru glamonėjo jų genitalijas ir pats rodė jiems savo lytinius organus, sakydamas, kad tai yra gydomojo ritualo dalis.

Guru ir jo ašramas visuomet neigė visus pranešimus apie bet kokius pažeidimus ar netinkamą elgesį, ir jis niekada nebuvo apkaltintas ar nuteistas dėl jokio nusikaltimo.


Šiame straipsnyje: Satya Sai Baba

NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
kaio drįso teigti ir iš viso rašyti apie tas genitalijas.tokį melą!. beprotis žurnalistas, jei taip galima pasakyti .įdomu,ar jam patiktų, jei po jo mirties apie jį parašytų: buvo geras žmogus. mylėtis mėgo kaip šuo,lietė save įvairiais būdais.. papraščiausiai nepadoru.

Ačiū

Ačiū portretas
kad sklaiusteliuose rašote, kai tariamos pavardės.

nuomone

nuomone portretas
skaiciau jo rastus,tai gilus filosofas,ne sio laikmecio zmogus,mes dar nedaaugome iki jo
VISI KOMENTARAI 18

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių