- Kamilė Knispelytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Mūsų skrandžiams reikia atokvėpio – lengvesnio, ne tokio kaloringo ir įmantraus maisto, pageidautina, nesunkiai paruošiamo, nes maratonas prie viryklės daugelį gerokai išvargino.
Keptas kumpis, šaltiena su krienais, balta mišrainė, pyragai ir visais įmanomais būdais paruošti kiaušiniai? Taip, Velykų stalas turi savo ypatumų, kurių niekaip nepavadinsi dietiniais. Nieko nuostabaus, kad praūžus didžiausioms ir sočiausioms pavasario šventėms jaučiamės sunkūs ir nejudrūs kaip pingvinai. Mūsų skrandžiams reikia atokvėpio – lengvesnio, ne tokio kaloringo ir įmantraus maisto, pageidautina, nesunkiai paruošiamo, nes maratonas prie viryklės daugelį gerokai išvargino. Siūlome kelias idėjas skaniems, bet kartu ir lengvesniems bei sveikesniems pietums.
Žalia trinta sriuba (4 porcijos)
Reikės
1 poro,
3 bulvių,
3 skiltelių česnako,
2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus,
400 g špinatų,
400 ml daržovių sultinio,
200 ml riebios grietinėlės,
pagal skonį druskos,
juodųjų maltų pipirų.
Paruošimo būdas
Poro baltąją dalį nuplaukite ir supjaustykite. Bulves nuplaukite, nuskuskite ir supjaustykite kubeliais. Česnaką nulupkite ir smulkiai supjaustykite.
Puode įkaitinkite aliejų, sudėkite porus, suberkite česnaką, pakepinkite. Tuomet suberkite bulvių gabalėlius. Išmaišykite.
Špinatus nuplaukite ir nusausinkite. Į puodą supilkite daržovių sultinį, leiskite užvirti, tada sudėkite špinatus, bulves ir kepintus porus. Virkite, kol bulvės suminkštės.
Tuomet viską sutrinkite trintuvu, pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais. Supilkite grietinėlę, gerai išmaišykite. Sriubą išpilstykite į dubenėlius ir papuoškite žaliąja poro dalimi.
Bulvių čeburekai su sūrio įdaru
Reikės
50 g sviesto,
1 kiaušinio,
150 g kefyro,
1 valgomojo šaukšto grietinės,
0,5 arbatinio šaukštelio druskos,
apie 500 g miltų,
aliejaus kepti.
Įdarui:
500 g bulvių,
50 g fermentinio sūrio,
krapų (geriau šviežių).
Paruošimo būdas
Iš pradžių nuskuskite bulves ir užkaiskite jas virti pasūdytame vandenyje. Tada sutarkuokite sūrį ir padėkite į šalį. Puode ištirpinkite sviestą. Į sviestą įmuškite kiaušinį, sudėkite grietinę, supilkite kefyrą, įberkite druskos ir viską gerai išmaišykite. Pamažu berkite miltus, maišykite, o kai maišyti jau nebeišeina, minkykite tešlą. Miltų reikia tiek, kad tešla neliptų prie rankų.
Paruoštą tešlą uždenkite rankšluosčiu ir leiskite "pailsėti" pusvalandį. Tuo metu paruoškite įdarą – sugrūskite išvirusias bulves, suberkite į jas sutarkuotą sūrį ir supjaustytus krapus. Viską gerai išmaišykite. Galima įberti truputį pipirų ar kitų mėgstamų prieskonių.
Iškočiokite tešlą ir iš jos suformuokite rutulius, į jų vidų įdėkite įdaro, perlenkite pusiau ir taip sulipdykite čebureką. Galus galima prispausti šakute. Kepkite aliejuje, kol apskrus.
Makaronai su vištiena
Reikės
300 g vištos krūtinėlės,
2 skiltelių česnako,
300 g makaronų (geriausia vamzdelių "Penne"),
žiupsnelio petražolių,
makaronų prieskonių (labai tinka "Knorr FIX" mišinys spagečiams "Carbonara"),
2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus,
300 ml grietinėlės,
1 arbatinio šaukštelio kario,
1 svogūno.
Paruošimo būdas
Supjaustykite vištieną juostelėmis, o svogūnus ir česnakus – griežinėliais. Kepkite svogūnus, česnakus ir vištieną keptuvėje, kol visos sudedamosios dalys paruduos. Išvirkite makaronus.
Sumaišykite makaronų prieskonių pakelį su grietinėle ir puse stiklinės vandens. Supilkite mišinį į keptuvę su kepta vištiena. Troškinkite keletą minučių.
Sudėkite karštus makaronus į padažą. Maišykite ir troškinkite dar minutę. Patiekite pabarstytus supjaustytomis petražolėmis.
Argentinietiškas sojų kepsnys
Reikės
2 česnako skiltelių,
maltų juodųjų pipirų,
0,3 stiklinės kviečių gemalų,
susmulkintų petražolių (3 valgomųjų šaukštų),
2 stiklinių sojų miltų,
1 svogūno,
3 kiaušinių,
1 stiklinės pilno grūdo kvietinių miltų,
4 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus,
maltų džiūvėsėlių,
0,5 stiklinės pieno,
2 valgomųjų šaukštų vandens,
2 arbatinių šaukštelių druskos,
aliejus, (kepti).
Paruošimo būdas
Viename dubenyje sumaišykite sojų miltus, pilno grūdo miltus, kviečių gemalus, 1 šaukštelį druskos, šiek tiek pipirų ir petražoles.
Įkaitinkite troškintuvėje 2 šaukštus alyvuogių aliejaus ir pakepinkite apie 5 min. ant vidutinės ugnies smulkintą svogūną bei česnaką. Paskaninkite svogūną bei česnaką druska ir sudėkite į miltų mišinį.
Į nedidelį dubenėlį įmuškite 2 kiaušinius, supilkite pieną, likusį alyvuogių aliejų, sudėkite miltų mišinį ir išmaišykite, kad būtų lipni tešlą (jei reikia, įpilkite 2 valgomuosius šaukštus vandens).
Paruoštą tešlą įdėkite maždaug valandai į šaldytuvą.
Išplakite nedideliame dubenėlyje likusį kiaušinį. Supilkite į lėkštę džiūvėsėlius.
Iš atšaldytos tešlos rankomis formuokite plokščius kepsnius ir apvoliokite juos plaktame kiaušinyje bei džiūvėsėliuose. Kepkite apvoliotus kepsnius įkaitintoje keptuvėje su aliejumi, kol gražiai apskrunda.
Patiekti karštus su morkomis, salotomis ir citrinos griežinėliu.
Sveikuolių sausainiai
Reikės
Avižinių dribsnių,
razinų,
džiovintų slyvų,
džiovintų abrikosų,
gliaudytų saulėgrąžų,
sezamų sėklų,
džiovintų spanguolių.
Paruošimo būdas
Džiovintus vaisius supjaustome, suberiame saulėgrąžas, įberiame tiek avižinių dribsnių, kad iš masės galima būtų lipdyti sausainius. Suformuojame sausainius, apibarstome sezamų sėklomis ir kepame apie 30 min. 200 °C temperatūros orkaitėje.
Salotos su pupelėmis, agurkais ir morkomis
Reikės
1 skardinės raudonųjų konservuotų pupelių,
2 marinuotų arba raugintų agurkų,
1 raudonojo svogūno,
1 didelės morkos,
2 riekių baltos duonos,
2 skiltelių česnako,
aliejaus kepti.
Paruošimo būdas
Duona supjaustoma nedideliais kubeliais ir su smulkiai supjaustytu česnaku pakepama. Ją geriausia pasikepti pirmą, kad gabaliukai apdžiūtų ir taptų tarškantys, o ne minkšti. Tik nereikia jų iki rudumo ir traškumo kepti.
Agurkai supjaustomi smulkiai – nedideliais šiaudeliais arba kubeliais. Svogūnas supjaustomas smulkiai.
Morka sutarkuojama šiaudeliais. Burokine tarka tarkuoti netiks – bus per dideli gabaliukai.
Pupelės nuplaunamos ir suverčiamos į indą. (Galima imti baltas pupeles, bet jos bus šiek tiek per švelnios.) Ant jų suberiamas svogūnas, sudedamos morkos ir agurkai. Viskas išmaišoma.
Druskos turėtų užtekti nuo agurkų, bet jeigu jos reikia, įberti. Tada į salotas reikia suberti keptos duonos kubelius. Atsargiai išmaišyti. Galima paskaninti majonezu arba majonezo ir grietinės padažu.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ant rudeninio stalo – šilumos ir jėgų teikiantis maistas (receptai)
Rudens sezonu mūsų kasdieniai įpročiai keičiasi: šilumos ir jaukumo norisi ne tik aprangoje, bet ir lėkštėje. Mitybos specialistė Gabrielė Urbonaitė primena, kad tinkamai parinktas maistas šiuo laikotarpiu gali padėti išl...
-
Trečiadienis – žuvadienis: pravers kelios gudrybės (receptai)
Dažniau valgyti žuvį ar jūros produktus – vienas paprasčiausių būdų sveikiau maitintis nesiimant drastiškų pokyčių savo mitybos įpročiuose. Kad su malonumu žuvį pietums ar vakarienei valgytų visa šeima, renkantis rūš...
-
Ant stalo – kiaulienos nugarinė (receptai)
Kas kitas vis labiau vėstant orams suteiks geresnės nuotaikos ir savijautos nei virtuvėje garuojantys maistingi ir gardūs patiekalai? Kiaulienos nugarinė – maistingas ir universalus ingredientas, puikiai tinkantis skirtingiems patiekalams gaminti. ...
-
Virtuvė pakvips obuoliais (receptai)
Obuoliai tarp rudens gėrybių – populiariausi. Ne veltui – nors daugeliui jie siejasi su saldžiais kepiniais, turbūt nėra patiekalo, kurio šie vaisiai negalėtų papildyti. Jie puikiai tinka ir padažams, salotoms, dera prie įvairių m...
-
Valgomosios gėlės: gražu, bet ne visada saugu
Jau nieko nebestebina, kai maistas puošiamas džiovintomis arba šviežiomis gėlėmis, jų žiedlapiais. Kai kurios gėlės iš tiesų patiekalui suteikia išskirtinumo, tačiau ne visos yra valgomos, o kai kurių žiedai gali sukelti...
-
Fermentuotas maistas – natūralus būdas stiprinti imunitetą1
Įsibėgėjant rudeniui, daugelis iš mūsų ima ruoštis šaltajam sezonui. Po gausaus derliaus daržovių konservavimas yra vienas pagrindinių virtuvės darbų. Šaltuoju sezonu mūsų organizmui itin naudingas fermentuotas maistas. ...
-
Prikelkite duoną antram gyvenimui (receptai)
Duona ir kepiniai yra kasdieniai produktai, kuriuos mėgstame šviežius, traškius ir minkštus. Tačiau vos iš jų išgaruoja drėgmė, kepiniai greitai pasensta ir pradeda kietėti. Tačiau, žinomo keliautojo ir kulinaro Vyta...
-
Humusas – tobulas mūsų organizmui (receptai)4
Įvairių pasaulio kraštų virtuves išbandyti mėgstantys lietuviai nebejotinai jau spėjo atrasti vieną pagrindinių Artimųjų Rytų virtuvės patiekalų – humusą. Šio iš avinžirnių gaminamo produkto skoninės, maistin...
-
Gaivūs desertai su paskutinėmis sezono uogomis (receptai)
Besitęsiantys gana šilti orai gundo sodo ir daržo gėrybėmis. Kad paskutinių šiltojo sezono uogų atsivalgytume iki soties, jas galima įtraukti į įvairius receptus. Maisto tinklaraščio „5 produktai“ autorė Roma L...
-
Tobula vakarienė: skanu, greita, taupu (receptai)
Makaronai ir sūris – žanro klasika nuo senų laikų, tad kas galėjo pagalvoti, kad šis derinys taps tokia pasauline sensacija? Prieš kelerius metus socialinius tinklus užvaldęs makaronų su kepta feta receptas virto fenomenu. Nebrangus...