Į konteinerius – šimtai tonų tekstilės

515 tonų – tiek tekstilės gaminių pernai klaipėdiečiai įdėjo į specialius tekstilei skirtus konteinerius. Tokiose talpyklose renkami ne tik drabužiai, bet ir rūbų aksesuarai, patalynė, užuolaidos, avalynė. Pasitaiko, kai į tekstilės konteinerius metamos buitinės ar statybinės atliekos. Jos sugadina konteineryje esančius daiktus ir šie tampa nebetinkami perdirbti.

Klaipėdoje šiuo metu pastatyti 94 tekstilės konteineriai. 50 konteinerių mieste įrengta anksčiau – žalios spalvos, neseniai įrengti ir nauji – pilki. Daugiausia jų įrengta komunalinių atliekų konteinerių aikštelėse prie daugiabučių namų.

2021 m. klaipėdiečiai atidavė beveik 140 tonų drabužių ir kitų tekstilės gaminių.

Praėjusiais metais, pasak bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktoriaus Konstantino Gurino, miestiečiai surinko 515 tonų tekstilės.

Į šiuos konteinerius dedama dar naudojimui tinkama tekstilė, ji perdirbama, kad toliau būtų dėvima. Surenkami rūbai, diržai, rankinės ir kuprinės. Taip pat priimama patalynė, užuolaidos, batai.

Kaip teigė vadovas, kartais žmonės į tekstilės konteinerius įmeta ir buitinių atliekų, kurios sugadina viduje esančią tekstilę ir ši tampa nebetinkama perdirbti.

„Pastebime, jog gyventojų sąmoningumas auga, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai į specialius tekstilės konteinerius metamos mišrios atliekos. Jos turi keliauti į šioms atliekoms skirtus konteinerius arba į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles“, – aiškino K. Gurinas.

Gyventojų sąmoningumas auga, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai į specialius tekstilės konteinerius metamos mišrios atliekos.

Visą tekstilę svarbu sudėti į maišelius ir juos užrišti. Tekstilės negalima palikti šalia konteinerio, nes drabužiai gali sušlapti, pradėti pelyti, taps nebetinkami.

Jei drabužiai sutepti tepalais, dažais ar kita chemine medžiaga, jų į tekstilės konteinerį dėti, pasak K. Gurino, taip pat nereikėtų, kadangi tekstilės surinkimo tikslas – perdirbti ir pratęsti jos naudojimo laikotarpį.

Lietuvoje iš tekstilės konteinerių surinkta tekstilė vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje. Kaip teigė vadovas, tinkama naudoti tekstilė atskiriama, ji suskirstoma į skirtingas kategorijas ir paruošiama naudoti dar kartą.

„Tinkama naudoti tekstilė parduodama tarptautinėje didmeninėje rinkoje. Dalis tekstilės perdirbama į industrines šluostes, negrįžtamai sugadinta tekstilė naudojama šilumos ir elektros energijai gaminti“, – teigė K. Gurinas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

žmonės

žmonės portretas
išmetate dar naudoti tinkamus rūbus, kuriuos išskalbus galima nunešti į Caritas labdarai, kur priimami tokie rūbai ir avalynė. Nepasiturintis žmogus bus laimingas, išsirinkęs sau rūbelį. Neišmeskite lengva ranka to, ką padovanoję galite nudžiuginti kitą žmogų. Caritas priima pagal sezoną, vasarą - vasarinius rūbus, o žiemą - šiltesnius, rudeninius ir žieminius. Esame ne kartą jiems nunešę. Yra Lietuvoje ir kitų organizacijų, kurios priima labdarą nepasiturintiems.

Pensininkei

Pensininkei portretas
Šiaip yra miestuose įmonių, kurios superka makulatūrą, tačiau jos paprastai randasi nepatogiose lokacijose ir skaičiuoja kilogramo kainą. Tektų vežti automobiliu, nes būtų nesąmonė viešuoju transportu gabenti pvz. 5 kg makulatūros. Sunku ir nepatogu. Net jeigu ir pristatai makulatūrą, tai už ją gausi tik centus, kai tuo metu pradeginai kurą atvykdamas ir todėl tai nėra naudinga. Šios įmonės vis vien gaus didesnę naudą nei sumoka.

- pensininkei

- pensininkei portretas
Superka plastiko ir stiklo butelius, nes už juos susimokame pirkdami gėrimus. Iš to neuždirbame, o tik atgauname depozitą. Nauda nebent "sanitarams" benamiams, kurie randa nepriduotą tarą. Jeigu taip darytų ir su popieriumi, tai tektų susimokėti depozitą už kiekvieną popiergalį. Valdžia nori rezultatų ekologijos klausimu, bet ne per pozityvų vartotojo paskatinimą, o liepdami vartotojui priverstinai susimokėti už tarą, tarsi būtų kitos - nemokamos alternatyvos. Už politileno maišelius tenka mokėti ir už juos pinigų neatgauname, net jeigu priduotume į plastikinių maišelių surinkimo konteinerį.
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

Daugiau straipsnių