Šešėliniai vežėjai gudrauja

Pažeidėjų neranda

Policijos departamento atstovai teigia, kad policija tik prisideda prie keleivių vežimo kontrolės dalyvaudama Valstybinės kelių transporto inspekcijos rengiamose priemonėse.

Be to, tokią veiklą dar turėtų kontroliuoti Valstybinė darbo inspekcija ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos Klaipėdos regiono departamento direktorius Romas Valevičius užtikrino, kad kova Klaipėdoje vyksta: "Kiekvieną mėnesį atliekame po 4 kontroles, skirtas nelegaliems ir neteisėtiems keleivių vežimams nuo geležinkelio ar autobusų stočių kontroliuoti".

Vadovas pabrėžė, kad reikėtų aiškiai skirti nelegalų vežimą nuo neteisėto.

Nelegalus vežimas – kai keleiviai autobusu vežami už atlygį, neturint licencijos tokiai veiklai. Neteisėtas vežimas – kai keleiviai vežami nesilaikant nustatytų reikalavimų.
"Per 2012 ir 2013 metus tokių nelegalaus vežimo pažeidimų mūsų departamente nenustatyta", – informavo R.Valevičius.

Komentaras
Gražina Rimkienė
Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė

Keleiviai iš autobusų stočių gali būti vežami tik turint leidimą vežti keleivius reguliariaisiais maršrutais. Leidimas suteikia teisę vykdyti veiklą nustatytu dažnumu ir maršrutais (kelionės metu paimant ir išleidžiant keleivius tam tikslui nustatytose stotelėse) bei laikantis iš anksto nustatytų tvarkaraščių ir tarifų. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kad stotyse ir pagal skelbimus internete skelbiamais maršrutais vežama nelegaliai. Dažniausiai šiuos pervežimus organizuoja grupė žmonių: agentas, vairuotojas, konduktorius. Tikrinimų metu atliekami kontroliniai važiavimai, vertinant faktiškai vykdomą veiklą. Tais atvejais, kai nustatoma, kad vykdomai veiklai yra reikalingas leidimas (reguliarieji reisai), asmeniui, padariusiam pažeidimą, surašomas protokolas. Jei asmuo kartais savo automobiliu pakeliui pasiima keletą keleivių, kurie bendrai susimoka už degalus, tuomet nelaikoma, kad gyventojas gavo pajamų, nuo kurių reikia mokėti mokesčius. Tačiau jei gyventojas keleivių ieško turėdamas tikslą juos nuvežti ir gauti už tai atlygį, tuomet laikoma, kad asmuo vykdo veiklą.

Faktai ir skaičiai

Šiais metais Klaipėdos AVMI atliko 108 patikrinimus, kurių metu nustatyta 60 pažeidimų.
Surašyta 59 administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Pažeidėjams gresia bauda nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. litų su galimu transporto priemonės konfiskavimu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

keleivis

keleivis portretas
Daznai naudojuosi ju paslaugom. Jie legalai ir kasos aparatai, ir saskaitos, net sutartis daromos. Nelegalai daugiau internete ofisuojasi ten lengviau ir niekas nemato.valstybe sutejke licenzijas, bet dirbti neleidzia, vadina nelegalais. Cia autobusu parkas nusimeta bapkes ant privatininku , stumia is verslo. Ir ka cia besakiti turime ah-ena valstybe ir dar geresne mokesciu sistema, kuria valdo ir kareguoja valdininkai jiems palankiau.

Keleivis

Keleivis portretas
Jega niekas nevercia vaziuoti nei su valdisku transportu nei su privaciu mes esame laisvi zmones turime galimybe pasirinkti. Straipsniukas,jauciasi aiskiai uzsakytas.Puolant ant privatiniku,nukreipiamas demesys nuo autoparku kur nesvariu reikalu man rodos pakankamai.Ir niekaip negalime pamirsti proletariniu metodu,bausti,drausti,gaudyt......

Nezinau

Nezinau portretas
Nieko blogo aš negaliu pasakyt apie tuos nelegalus. Čia kartą grįžinėjau iš Rygos, ir vidurnakti vidurį miško sugedo autobusas. Tuoj vairuotojas susiskambino, ir už nepilnos valandos buvo kitas autobusas, nežinau iš kur jis atvažiavo ,nes iki Klaipėdos dar buvo apie 2val kelio. O kaži iš kur tas legalus verslininkas būt sugebėjes taip greit suorganizuot kitą techniką. Nelegalai, jie kaip vilkai, tik gaujoj išgyvent gali.
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių