Ch. Theron neslepia kenčianti nuo psichikos sutrikimo

Pasaulio kino ekranuose ką tik startavo juosta apie šnipus „Atominė blondinė“ (ang. „Atomic Blonde“). Stiliaus pojūčiu bei seksualumu alsuojantį vaidmenį sukūrusi viena gražiausių pasaulio aktorių Charlize Theron (41 m.) realiame gyvenime priversta grumtis su ją kamuojančiais psichikos sutrikimais.

Psichologinės problemos

Išskirtinės išvaizdos moteris, atrodo, turėtų džiaugtis laimėjimais bei gyvenimu. Tačiau garsioji kino žvaigždė kenčia nuo obsesinio-kompulsinio sutrikimo, pasižyminčio įkyriomis, varginančiomis mintimis. Būtent dėl šios ligos Ch.Theron tiesiog maniakiškai negali pakęsti netvarkingų kambarių.

„Mane labai erzina netvarkingi kambariai ir žmonės, kurie tiesiog atidaro duris, įmeta ten kokį drabužį ir jas uždaro. Būna taip, kad guliu lovoje ir negaliu užmigti, jeigu žinau, kad spintoje yra padėtas koks nors daiktas, kurio ten neturėtų būti“, žiniasklaidai yra prisipažinusi Holivudo žvaigždė

Būna taip, kad guliu lovoje ir negaliu užmigti, jeigu žinau, kad spintoje yra padėtas koks nors daiktas, kurio ten neturėtų būti.

Ypač sunkų laikotarpį Ch.Theron išgyveno, kuomet prieš penkerius metus įsivaikino trejų metų berniuką Jacksoną. Ne paslaptis, kad maži vaikai toli gražu nėra patys tvarkingiausi. Specialistai pripažįsta, kad vaikai iš tiesų gali suaktyvinti obsesinio-kompulsinio sutrikimo požymius. Ir nors iš pradžių buvo sunku, visgi aktorė pripažino, kad vaiko atsiradimas netgi padėjo valdyti šią ligą. Dabar jau augindama du vaikus (2015 metais ji įsivaikino vienerių mergaitę August) Ch.Theron jaučia, kad sutrikimą suvaldyti yra lengviau. Ji netgi leidžia vaikams dūkti asmeniniuose kambariuose nepaisant to, jog jie visiškai juos sukuičia.

Sveikatos ambasadorė

Prieš dešimt metų Ch.Theron įkūrė ir asmeninę labdaros organizaciją Ch.Theron Afrikos vystymosi projektą, kuriuo siekia pažaboti ŽIV paplitimą ne tik gimtojoje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), bet ir kitose šiltojo žemyno šalyse. Aktorė nusprendė imtis šios veiklos, kadangi PAR turi daugiausiai ŽIV infekuotų žmonių planetoje – šalyje net 19 proc. (daugiau nei 10 mln.) gyventojų yra nustatytas šis virusas. Labdaringo projekto tikslas – kuo labiau pažaboti grėsmingo viruso plitimą. Dėl to jau ne pirmus metus yra kovojama su esminėmis socialinėmis problemomis: lyčių nelygybe, didžiuliu nusikalstamumu, dažnais išprievartavimo atvejais, nedarbo lygiu, prastu sveikatos apsaugos prieinamumu ir netinkama informacine sklaida apie ŽIV virusą.

Pati aktorė yra sakiusi, kad imtis šio projekto ją paskatino asmeninė patirtis. „Paauglystės metais tai buvo viena didžiausių problemų. Mano tėvai turėjo verslą, tačiau vis mažiau darbuotojų ateidavo į darbą. Žmonės mirdavo vienas po kito, bet niekas nežinojo, kodėl. Šalyje buvo labai mažai informacijos apie ŽIV“, – teigė Ch.Theron.

Skelbiama, kad per dešimties metų laikotarpį Ch. Theron projekto dėka PAR mirčių nuo ŽIV sumažėjo 30 proc.

Tarp kita ko

Fermoje augusi Charlize lankė vietinę pradinę mokyklą, kurioje nepritapo – vaikai tyčiojosi iš jos, nes ji turėjo nešioti akinius. Tuo metu, anot aktorės, jos geriausias draugas buvo ožys Bokas.

Dar viena aktorės bėda buvo dantys – jų ji neturėjo iki pat 11-os metų, mat pieniniai Charlize dantys iškrito dėl to, kad vaikystėje ji sirgo gelta ir beviltiškai sugedę dantys buvo šalutinis antibiotikų efektas.

Kai Charlize buvo 15-a, jos tėvas, kuris buvo alkoholikas, užpuolė jos motiną, grasino ir dukrai. Ch.Theron motina sutuoktinį nušovė. Jos poelgis buvo įvertintas kaip savigyna ir moteriai nebuvo pateikti jokie kaltinimai.

Nuo 4-erių Charlize šoko baletą. Būdama 18-os ji įsidarbino „Joffrey Ballet“ baleto trupėje Niujorke, kur pasirodė „Gulbių ežero“ ir „Spragtuko“ pastatymuose. Baleto šokėjos karjerą Charlize teko nutraukti po to, kai susižeidė kelį.

Ch.Theron yra viešai pareiškusi, kad susituoks tada, kai visose JAV valstijose bus legalizuotos tos pačios lyties asmenų santuokos.

Agentas ir talentų ieškotojas Johnas Crosby Ch.Theron atrado 1994-aisiais viename Holivudo bankų, kuomet pastebėjo merginą, šaukiančią ant banko darbuotojo, atsisakiusio išgryninti jos pateiktą čekį.

Mėgstamiausias Ch.Theron aktorius – Tomas Hanksas.


Komentaras

Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorės pavaduotojas psichiatras Mindaugas Rusteika:

– Obsesiniai-kompulsiniai sutrikimai gali pasireikšti labai įvairiai. Pavyzdžiui, žmogus pradeda pešioti plaukus. Arba įkyrus rankų plovimas– žinome, kad jas reikia plauti, bet kai kuriems tai tampa tikru išbandymu, nes vos prie ko nors prisilietęs toks žmogus iš karto eina plautis rankų. Žmogus nesusivaldo, nors stengiasi kovoti su tuo, bet vis tiek realizuoja, o kai tai padaro, atslūgsta įtampa ir būna palengvėjimas. Taip pat gali būti ir obsesinis – kompulsinis alkoholio vartojimas, kuomet žmogus ilgą laiką negeria, o paskui, kai pradeda, nebegali sustoti. Kol kas sunku pasakyti, kodėl šis sutrikimas susiformuoja kai kuriems žmonėms. Svarstoma, ar tai nėra perduodama genetiškai. Taip pat yra manoma, kad tai dėl tam tikrų aplinkybių gali atsirasti vaikui augant. Žinoma, obsesinį-kompulsinį sutrikimą būtina gydyti. Jeigu žmonės nesikreipia į specialistą, simptomai linkę sunkėti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių