Kalnų dviračiais – pasaulio taurės link

„4 sek. pergalė labai saldi“, – sakė tris pasaulio taurės varžybų etapo medalius iškovojusi Lietuvos orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė.

Auksas ir sidabras

Latvijoje, Smiltenės regione, G. Andrašiūnienė startavo trijose antro pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapo rungtyse.

Moterų elito grupės ilgos trasos (40 km su 23 kontroliniais punktais) varžybas lietuvė užbaigė per 1 val. 53 min. 42 sek. ir 4 sek. aplenkė pasaulio taurės sezono lyderę danę Nikoline’ę Splittorf (1 val. 53 min. 46 sek.).

Trečia buvo kita Danijos atstovė Caecilie Christoffersen (1 val. 55 min. 24 sek.).

„Iš pradžių sekėsi labai gerai, įpusėjus lenktynėms pavargau, padariau nedidelių klaidų. Pavyko susikoncentruoti, džiaugiuosi, kad nepasidaviau per anksti“, – kalbėjo G. Andrašiūnienė.

Sprinto varžybas (6,5 km trasa su 23 kontroliniais punktais) ji užbaigė antra – 19 min. 15 sek. Sėkmingiau pasirodė N. Splittorf – 18 min. 24 sek., trečia finišavo suomė Ruska Saarela – 19 min. 26 sek.

Sėkmė: G. Andrašiūnienė (dešinėje) iškovojo tris pasaulio taurės antro etapo medalius. / orienteering.lt nuotr.

Rinktinė – greičiausia

Antrą aukso medalį G. Andrašiūnienė iškovojo mišrių estafečių varžybose kartu su Jonu Maišeliu ir Ignu Ambrazu.

Lietuvos rinktinė trijų etapų estafetę užbaigė per 2 val. 17 min. 41 sek., artimiausius varžovus italus aplenkusi 2 min. 55 sek. Trečią vietą užėmė Suomijos sportininkai – 2 val. 20 min. 54 sek.

„Neišvengiau klaidos, kuri kainavo man beveik 1 minutę. Išvažiuodamas į paskutinę atkarpą žinojau, kad reikia ją įveikti sklandžiai ir be rizikos, tačiau pagrindinį darbą siekiant pergalės jau buvo atlikę bendražygiai – Gabrielė ir Ignas“, – teigė I. Ambrazas.

Be to, J. Maišelis iškovojo vyrų sprinto (7,5 km trasa su 27 kontroliniais punktais) varžybų sidabrą (lietuvį tik 19 sek. aplenkė italas Fabiano Bettega).

Po dviejų pasaulio taurė etapų G. Andrašiūnienė bendroje įskaitoje – antra.

Pabaigtuvės – rugsėjį

Po dviejų pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapų G. Andrašiūnienė bendroje įskaitoje – antra (385 taškai).

Pirmauja N. Splittorf (430 tšk.). Trečia – R. Saarela (315 tšk.).

J. Maišelis – ketvirtoje vietoje (230 tšk.), I. Ambrazas – penktoje (224 tšk.). Aukštesnėse pozicijose – Andre Haga (Suomija, 365 tšk.), Vojtechas Ludvikas (Čekija, 273 tšk.) ir Andreasas Waldmannas (Austrija, 245 tšk.).

Mišrių estafečių įskaitos lyderė – Lietuvos rinktinė (33 tšk.), toliau rikiuojasi Suomijos, Italijos ekipos (po 32 tšk.) ir Čekijos komanda (30 tšk.).

Paskutinis etapas numatytas rugsėjį Bulgarijoje.