Orientacininkė A. Zaliauskaitė Baltijos šalių čempionate iškovojo du aukso medalius

Estijoje, Elva miestelio apylinkėse, savaitgalį baigėsi Baltijos šalių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos, Estijos ir Latvijos rinktinės. Itin sėkmingai čempionate pasirodė Algirda Zaliauskaitė, iškovojusi du aukso medalius.

Pirmąją dieną vykusiose vidutinės trasos varžybose visas tris prizines vietas pasidalijo Lietuvos rinktinės atstovės. Nugalėtoja tapo Algirda Zaliauskaitė, 11,3 kilometro su 19 kontrolinių punktų trasą įveikusi per 50 min. 58 sek. vos 17 sekundžių tautietei pralaimėjusi Ramunė Arlauskienė buvo antra, o trečia liko Asta Šimkonienė (+0:47).

Šeštą vietą užėmė Gabrielė Anrašiūnienė (+4:09).

Moterų grupėje startavo 26 dalyvės.

Vyrų elito grupėje pirmas tris vietas užėmė Estijos atstovai. Greičiausiai 15,1 kilometro trasą su 23 kontroliniais punktais įveikė Tonis Ermas (55:35), aplenkęs Priitą Poopuu (+0:20) ir Taanielį Toomingą (+0:49).

Iš lietuvių geriausiai pasirodė Egidijus Pilybas, užėmęs 10-ą vietą (+4:50).

Lietuvos rinktinės lyderiams šįkart nesisekė – Jonas Maišelis užėmė tik 18-ą vietą (+6:20), o Šarūnas Dmukauskas buvo diskvalifikuotas.

Vyrų grupėje startavo 39 dalyviai.

Sekmadienį vykusiose ilgos trasos varžybose moterų elito grupėje vėl pirmąsias tris vietas užėmė lietuvės. Antrąjį aukso medalį iškovojo Algirda Zaliauskaitė, 23,9 kilometro su 29 kontroliniais punktais trasą įveikusi per 1 val. 35 min. 43 sek. Antrąją vietą užėmė Gabrielė Andrašiūnienė (+4:26), o trečiąją – Karolina Mickevičiūtė Juodišienė (+5:05). Patricija Babrauskaitė finišavo 5-oje (+10:22), o Ramunė Arlauskienė – 6-oje vietoje (+10:39).

Moterų grupėje startavo 22 dalyvės.

Kaip ir pirmąją varžybų dieną, vyrų elito grupėje dominavo Estijos dviratininkai. Nugalėjo Lauris Malsroosas, 29,4 kilometro su 35 kontroliniais punktais trasą įveikęs per 1 val. 32 min. 39 sek. Antrąją vietą užėmė Tonis Ermas (+6:04), o trečią – Taanielis Toomingas (+7:20).

Iš lietuvių į pirmąjį dešimtuką pateko vienintelis Šarūnas Dmukauskas, finišavęs 7-oje vietoje (+10:54).

Stipriausias Lietuvos orientacinikas kalnų dviračiais Jonas Maišelis buvo diskvalifikuotas.

Vyrų grupėje startavo 35 dalyviai.

Pasibaigus Baltijos šalių čempionatui, Lietuvės rinktinės nariai rengsis po 2 savaičių Portugalijoje prasidėsiančiam pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatui.