Fantastišką mačą sužaidęs M. Rubštavičius ištempė Lietuvos rinktinę į pusfinalį

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė prašoko ketvirtfinalio barjerą bei žengė į Europos čempionato pusfinalį.

Manto Rubštavičiaus vedama Lietuvos rinktinė 89:79 (28:13, 20:17, 15:26, 26:23) nukovė Prancūziją.

Lietuviai pusfinalyje susitiks su Kroatijos ir Juodkalnijos mačo nugalėtojais bei tęs kovą dėl medalių.

Įspūdingą pasirodymą surengęs M. Rubštavičius per 30 minučių pelnė 38 taškus (8/10 dvit., 5/8 trit., 7/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius bei surinko 40 naudingumo balų.

Itin solidžiai rungtynes pradėjusi Lietuvos rinktinė pirmame kėlinyje po Dominyko Stenionio tritaškio susikrovė 19 taškų persvarą (28:9), o į ilgąją pertrauką išsinešė beveik visą susikrautą pranašumą (48:30).

Visgi antros rungtynių pusės pradžioje vaizdas aikštėje pasikeitė, nes įsisiautėjo Prancūzijos rinktinės lyderis Matthew Strazelas. Spurtavę prancūzai sudegino deficitą iki 4 taškų (49:53).

Tačiau per lemiamą kėlinį vėl prabilęs M. Rubštavičius sugrąžino lietuviams dviženklę persvarą, o galiausiai įteikė ir pergalę bei bilietą į Europos čempionato pusfinalį.

Mūsiškiams daugiausiai problemų sukėlė M. Strazelas, kuris per 34 minutes atseikėjo 25 taškus (2/6 dvit., 2/3 trit., 15/17 baud.), sugriebė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Lietuvių gretose taip pat išsiskyrė Jokūbas Rubinas (2/4 dvit., 2/6 trit., 1/2 baud.) ir Dominykas Stenionis (1/5 dvit., 3/9 trit.), pelnę po 11 taškų.

Lietuviai aštuntfinalyje 75:70 nugalėjo Vokietiją, o prancūzai 54:41 pranoko Portugaliją.

Prancūzai A grupėje 76:65 įveikė Kroatiją, 86:65 laimėjo prieš Belgiją ir 63:74 nusileido Serbijai.

Jie pogrupyje užėmė pirmąją vietą, o Lietuva su viena pergale prieš Čekiją (108:66) liko antra. Mūsiškiai C grupėje 65:75 turėjo pripažinti ispanų pranašumą ir 69:71 pralaimėjo ukrainiečiams.