Sostinėje šiuo metu jau įrengtos 652 priedangos. Jose galėtų slėptis apie pusę visų sostinės gyventojų. Skaičiuojama, kad daugiau gyventojų nei sostinėje priedangose pasislėptų tik Šiauliuose – apie 54 proc. žmonių.
Architektų rūmai dalina rekomendacijas, kaip statant naujus pastatus ar renovuojant senus pasirūpinti padidintos apsaugos patalpomis arba priedangomis. Jos turėtų padėti apsisaugoti žmonėms, jeigu Lietuva būtų bombarduojama arba nutiktų kokia kita ekstremali situacija. Priedangos bus privalomos, bet naujuose pastatuose atsiras tik po penkerių septynerių metų.
Žygiuojant sostinės gatvėmis ar vairuojant automobilį retai susimąstome, kad po kojomis slepiasi dar sovietmetį menantys bunkeriai. Stebina ir tai, kad juose vis dar galima rasti galybę autentiškų daiktų – dujokaukių, įvairiausių sovietinių lankstinukų, mokymo medžiagos ar net klasę su suolais. Apie vieną tokią slėptuvę LNK žurnalistas Lukas Paškevičius kalbėjosi su Turto banko generaliniu direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi.
Karinės agresijos atveju tik trečdalis klaipėdiečių turėtų galimybę pasislėpti nuo bombardavimų. Vakar specialiu ženklu pažymėta pirmoji priedanga Klaipėdoje – Karalienės Luizės jaunimo centras. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė: Vyriausybė nusiteikusi plėsti tokių priedangų tinklą.