- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Du taurieji metalai, kuriuos juvelyrai mėgsta jau šimtmečius – sidabras ir auksas. Kiekvienas iš jų turi savitų savybių ir yra naudojamas kuriant nuostabius dėvimus meno kūrinius. Bet kurį metalą galima derinti prie skirtingų aprangų ir nešioti įvairiomis progomis, todėl apsispręsti, kurį iš jų pasirinkti, neretai būna sudėtinga. Rinkdamiesi sidabrinius ar auksinius papuošalus, atsižvelkite į toliau šiame straipsnyje išvardintus aspektus.
Kaip nustatyti savo odos atspalvį?
Sidabro ar aukso pasirinkimas smarkiai priklauso nuo odos atspalvio. Yra du pagrindiniai tipai: šaltas ir šiltas. Tačiau jūsų atspalvis gali būti ir neutralus. Norėdami išsiaiškinti savo atspalvį, galite padaryti keletą dalykų.
Pirma, apšvieskite savo riešo venas. Jei jos atrodo mėlynos arba violetinės, vadinasi, turite šaltą atspalvį. Jei jos geltonos ar žalios, turite šiltą atspalvį. Jei venų nesimato, tikėtina, kad turite neutralų toną.
Jei šviesos testas nepadeda, paprastas būdas sužinoti savo atspalvį yra dėvėti baltą palaidinę. Jei vilkėdami baltą spalvą atrodote išblyškę, vadinasi, turite šaltą toną. Kita vertus, jei jūsų oda atrodo įdegusi ir sveika, turite šiltą atspalvį.
Pažvelkite į savo natūralią plaukų spalvą. Dažnai tie, kurių plaukai yra blondinės arba šviesiai rudi, turi šaltą odos toną. Tamsiai rudi, juodi ir karameliniai plaukai paprastai siejami su šiltu atspalviu. Raudoni plaukai gali derėti prie šalto, šilto ar net neutralaus odos tono. Žinoma, jei dažysite plaukus, tai neturės įtakos natūraliam odos atspalviui ir nepakeis to, kokie papuošalai geriausiai atrodo prie jūsų odos.
Tai, kaip lengvai įdegate, taip pat aiškiai parodo jūsų odos atspalvį. Lengvai įdegantys žmonės turi šiltą atspalvį. Tie, kurie tampa raudoni arba nudega saulėje, turi šaltą atspalvį. Žmonių, turinčių šaltą toną, odoje dažnai būna mažiau pigmento ir jie labiau linkę raudonuoti. Jei jūsų skruostai rausvi, vadinasi, neturite šilto odos atspalvio.
Kokie papuošalai tinka pagal odos atspalvį?
Šaltiems odos tonams geriau tinka sidabro papuošalai. Aukso dirbiniai nuostabiai atrodo su šiltais odos atspalviais. Auksiniai papuošalai šaltą atspalvį turintį žmogų gali padaryti itin blyškų ir atrodantį ligotai.
Jei mėgstate raudoną auksą, geriau jo vengti, jei jūsų oda turi rausvą atspalvį. Raudono aukso papuošalai nuostabiai atrodo ant šiltų tonų. Tačiau jei esate linkę į raudonį, tuomet jie gali jį sustiprinti.
Papuošalų derinimas prie makiažo
Jei mėgstate dėvėti priešingo atspalvio papuošalus, pabandykite derinti aksesuarus prie makiažo!
Jei esate šaltos odos, bet manote, kad auksiniai papuošalai yra jūsų stilius, prie pasirinktų aksesuarų derinkite drąsų šiltą lūpdažį su koralų, raudonais, oranžiniais ar ryškiai rožiniais atspalviais. Taip pat rinkitės šiltų atspalvių akių šešėlius, kad išryškintumėte savo išvaizdos šilumą.
Priešingai, jei jūsų oda šilta, bet mėgstate sidabrinius papuošalus, sukurkite vėsias lūpas su levandų, nude ar įvairiais rausvais atspalviais, kurie atrodo šviesesni ir baltesni. Rinkitės šaltų tonų akių šešėlius, kurie padės išryškinti vėsesnius jūsų veido bruožus.
Papuošalų derinimas prie aprangos
Dar vienas patikimas būdas pasirinkti tinkamus papuošalus – derinti juos prie aprangos. Papuošalams ir drabužiams galioja tas pats patarimas kaip papuošalams ir makiažui: įsitikinkite, kad jie papildo vienas kitą.
Apranga, kurioje daug sodrių, žemės atspalvių ar brangakmenių spalvų, dažnai puikiai atrodo su auksiniais papuošalais. Jei jūsų įvaizdyje yra daug rudos, smaragdo, spanguolių ar tamsiai mėlynos spalvos, auksas puikiai tiks.
Jei jūsų aprangoje daug pastelinių ar vėsių tonų, pavyzdžiui, mėtų, šviesiai mėlynos, levandų ar blyškiai rožinės, rinkitės sidabrinius papuošalus.
Jei renkatės visiškai juodą aprangą, galite dėvėti ir sidabrinius, ir auksinius papuošalus. Abu tonai sukurs ryškų įvaizdį su juoda spalva. Jei ketinate dėvėti tik baltą spalvą, būtinai rinkitės auksinius papuošalus, nes sidabras pasimes baltoje aprangoje.
Renkatės metallic aprangą? Pritaikant papuošalus prie metalinės aprangos spalvos, jūsų įvaizdis bus vientisas ir švarus. Tačiau nebijokite maišyti metalų.
Ar galima maišyti metalus?
Viena seno stiliaus taisyklė buvo ta, kad aukso ir sidabro niekada negalima nešioti kartu. Taip jau tikrai nebėra: metalus galite maišyti su entuziazmu! Rekomenduojame skirti laiko eksperimentams ir išsiaiškinti, kurie deriniai atrodo geriausiai.
Pradžiai išsirinkite dominuojančią spalvą ir ją paryškinkite kita. Galite pabandyti derinti skirtingų metalų žiedus, sluoksniuoti vėrinius ir apyrankes, kad pamatytumėte, kaip auksas ir sidabras atrodo kartu.
Itin patogus būdas suderinti sidabro ir aukso tonus – rinktis papuošalus su perlais. Pavyzdžiui, auksiniai auskarai su perlais į aprangą įneš aukso metalo elementą ir kartu leis lengvai priderinti sidabrinius, balkšvus aksesuarus. Galima rasti auskarų, pagamintų iš geltonojo, raudonojo ar baltojo aukso. Vienu metu madingi ir klasikinio stiliaus, perlai yra puikus pasirinkimas šiam bei ateinančiam sezonui. Platų auskarų su perlais pasirinkimą rasite, paspaudę ant nuotraukos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Lietuvos balse“ – dvikovų etapas: netikėti įvaizdžiai3
Šį sekmadienį „Lietuvos balso“ projekte prasidės kovingasis dvikovų etapas. Projekto studijoje atsiras ir penktoji kultinė kėdė – ją užims iki šiol savo komandą atskirame kambaryje paslapčiomis rinkęs Free Finga. ...
-
Jaunoji dizainerių karta ir jos siūlomos patirtys
Pastaraisiais metais dešimtmečiais dizaino sąvoka labai išsiplėtė ir apima jau ne tik madą, plakatus ar mus supančius produktus. Jaunosios kartos dizaino kūrėjai dar studijų metais leidžiasi į įvairius temų, ne tik medžiagų ir form...
-
Mados dizainerė: tvarumas išliks, nes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo6
Nors gyvena ir dirba sostinėje, mados dizainerė Justina Semčenkaitė gatvės madą stebi visur, kur tik nuvyksta. Kadangi dažnai lankosi Kaune ir Klaipėdoje, pastebėjo, kad šių miestų statistinis mados vartotojas labai skiriasi. ...
-
Makramė pynėja: kiekviename mazgelyje – geros emocijos3
Su Agniete Vaitulioniene sutariame kalbėtis, kol dukrelė miega pietų. Nuo jos, sako, viskas ir prasidėjo. „Gimus Amelijai, norėjosi širdžiai mielos veiklos. Viena pažįstama parodė makramė technika pintus kalėdinius žaisliukus. Užsiman...
-
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai...
-
Sapnų baidyklių kūrėja: magija slepiasi mažuose dalykuose1
Vėjyje besiplaikstančios močiučių servetėlės, pavirtusios ramaus miego sergėtojomis, levandų kvapo maišeliai norintiems giliai panirti į sapnų karalystę, sojų vaško žvakės – magiški nakties žibintai… Atrodo, vi...
-
Parfumerė J. Cinaitienė: kvapas mus paveikia žaibišku greičiu3
„Uoslė yra be galo svarbi, tačiau ją dažniausiai įvertiname tik netekę“, – šypsosi parfumerė Jolanta Cinaitienė. Natūralių kvepalų kūrėja atskleidžia, kaip mus veikia skirtingi kvapai ir kodėl tas pats aromatas vienam ga...
-
Antro šanso metamorfozės: siūlų likučiai tampa mielais žaislais1
Feisbuko paskyros „SiulasVirbalaiVaselis“ kūrėja Vilija Krasauskienė dienomis dirba rimtą darbą aplinkosaugos srityje, vakarais atsipalaiduoja megzdama žaislus iš siūlų likučių – tokių, anot jos, kur nei vienai kojinei, nei ...
-
Ironiška mada – jaunųjų mados kūrėjų ginklas2
Jaunosios kartos lietuvių mados dizaineriai – Karina Panina, Lukas Svirplys ir Raimedas Latvys – laikomi ironiškos mados kūrėjais. Nors mados ironijos sąvoka nevisiškai nauja, lietuviškoje mados dizaino scenoje ji tapo laba...
-
„Lietuvos balso“ mokytojų stilius: talentingiausi dizaineriai ir drabužiai su istorija10
Šį sekmadienio vakarą LNK eteryje tęsis „Lietuvos balso“ aklųjų perklausų etapas. Penkių mokytojų komandose vietų liko vos kelios, tačiau stiprių balsų, kurie galėtų jas užimti, – dar ne viena dešimtis. ...