- DMN inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Jau kitą savaitę Vilniaus kongresų rūmuose susirinkę žiūrovai galės mėgautis JAV šokio trupės „Bad Boys Of Dance“ meistriškumu. Gegužės 13-ąją sostinės publikai trupė pristatys didžiulio pripažinimo sulaukusį šou „Rock The Ballet“, sukurtą pagal populiariausius roko ir popmuzikos kūrinius. Šios kelionės ypatingai laukia viena trupės narė, kuri yra kilusi iš Lietuvos.
Šou spektaklis „Rock The Ballet“, kurio autorius ir sumanytojas – garsus amerikiečių šokėjas Rasta Thomasas, daugybės pasaulio šalių sales sėkmingai šturmuoja nuo 2008-ųjų.
Nuo moderniojo baleto iki hiphopo ir gatvės šokių – platų stilių arsenalą įvaldę „blogieji šokio vaikinai“ prikausto žiūrovų dėmesį, šokdami pagal „Queen“, Davido Bowie, Kanye Westo, George'o Michaelo, Lenny Kravitzo, Justino Timberlake'o, Michaelo Jacksono, „The Black Eyed Peas“, U2, “Coldplay“ ir kitų garsių atlikėjų muziką.
Šou kūrėjo biografijoje – daug neįprastų posūkių. Paradoksalu, bet jo karjerą nulėmė vaikystėje patirta trauma. Kai Rastai tebuvo dveji, jis susilaužė koją. Medikai patarė vaiko kaulus stiprinti, jį nuvedant į kokios nors sporto šakos treniruotę. Tėvas berniukui parinko Rytų kovos menus – treneriai juo užsiėmė, kai būsimajai šokio žvaigždei tebuvo treji. Tačiau berniukas buvo neklaužada - neapsikentę jo išdaigų, septynerių sulaukusį sūnų tėvai vietoj bausmės nuvedė į baleto pamoką.
„Bausmė“ virto didžiausiu vaiko pomėgiu, o vėliau – ir pragyvenimo šaltiniu. Būdamas keturiolikos, jis laimėjo pirmąjį savo gyvenime baleto konkursą. Netrukus jo kolekcijoje jau buvo dviejų tarptautinių baleto konkursų aukso medaliai. Prasidėjo dešimtmetį trukusi įspūdinga baleto šokėjo karjera – Rasta šoko baleto teatruose ir trupėse JAV, Ispanijoje, Kinijoje, bendradarbiavo su žymia amerikiečių moderniojo baleto trupe „Complexions“, pasirodė „Oskarų“ teikimo ceremonijoje, šoko Brodvėjaus miuzikluose ir JAV prezidentui Baltuosiuose rūmuose, koncertavo su legendine soulo dainininke Aretha Franklin.
Trupę „Bad Boys Of Dance“ jis subūrė kartu su žmona, tarptautinių baleto konkursų aukso medalininke Adrienne Canterna. Į komandą pora surinko gabius šokėjus, dirbusius su Madonna, Rihanna, Prince'u, „Destiny's Child“, „Florence & The Machine” ir kitomis muzikos garsenybėmis.
Ranką prikišo legendinio dainininko Placido Domingo, choreografu Maurice'o Bejart'o ir kitų meno pasaulio garsenybių pasirodymų prodiuseris Melas Howardas – jis patikėjo jauno šokėjo idėja ir drąsiai į ją investavo.
Rezultatų laukti ilgai neteko - „Rock The Ballet“ jau pamatė per milijoną žiūrovų daugiau nei dvidešimtyje valstybių, jis sulaukė puikių kritikų įvertinimų.
„Akivaizdus teatro išmanymas. Scenoje matote grupę bičiulių, gabių atlikėjų su išskirtiniais charakteriais, kurie mėgaujasi vienas kito draugija ir, laimei, neturi nė lašo pasipūtimo“, - po „Rock The Ballet“ premjeros rašė dienraštis „New York Times“.
Spektaklyje „Rock The Ballet“ pagal populiarius kūrinius sukurti šokiai susipina į vientisą siužetą, kurį papildo specialios vaizdo projekcijos.
Spektaklyje dominuoja vyrų šokėjų talentas, tačiau jo siužeto centre – Gražuolė, žavi, seksuali ir smalsumo kupina mergina, kurią bando sužavėti būrys „blogųjų vaikinų“.
Jie eina iš proto dėl Gražuolės žavesio ir bando pelnyti jos palankumą, rodydami neįtikėtinus šokio judesius. Įsiplieskia Gražuolės ir pagrindinio „blogojo vaikino“ flirtas. Muzika ir šokis padeda įsimylėjėliams kartu eiti per pasaulį, kupiną sumaišties ir nerimo.
Pykčiai ir nesusipratimai nulemia poros išsiskyrimą, tačiau pirmosios dalies pabaigoje įsimylėjėliai susitaiko ir kartu su visais trupės nariais šoka vilties, įkvėpimo ir džiaugsmo šokį.
Antroji spektaklio dalis – energingas ir linksmas vakarėlis, kupinas humoro, akrobatinių šuolių, užuominų į Brodvėjaus šou stilistiką. Spektaklis jau šimtus kartų baigėsi vienodai – nesusilaikę žiūrovai pakilo nuo kėdžių, šoko ir plojo su vakaro žvaigždėmis. Kaip teigia patys „Rock The Ballet“ atlikėjai, po šio šou kiekvienas pasijunta jaunesnis ir energingesnis.
Pagrindinį moterišką vaidmenį spektaklyje šoka patyrusi Lauren Blakeney. Jai „Rock The Ballet“ debiutas Lietuvoje jau dabar kelia ypatingus jausmus – likus mažiau nei savaitei iki renginio, šokėja prasitarė, kad jos giminės medžio šaknys veda į mūsų šalį. Visos detalės – pokalbyje su „Rock The Ballet“ žvaigžde?
- Koks jūsų ryšys su Lietuva?
- Iš šios šalies yra kilęs mano proprosenelis Dombrowsky (Dambrauskas) ir jo tėvai. Jie turėjo didžiulį ūkį pietinėje Lietuvos dalyje.
- Ar turite čia giminaičių?
- Tikriausiai ne. Mano proprosenelis iš Lietuvos į JAV išvyko maždaug 1918-aisiais – kartu su savo broliu dvyniu.
- Ar jums yra tekę lankytis Lietuvoje?
Ne, niekada. Bet labai jaudinausi ir nekantrauju apsilankyti ir šioje šalyje pašokti.
- Kada pradėjote šokti spektaklyje „Rock The Ballet“?
- Praėjusių metų spalį, kai šou buvo atnaujintas ir pradėjo naują savo gyvavimo etapą.
- Kokia jūsų patirtis šokių pasaulyje?
Augau Hiustono mieste, mokiausi įvairių stilių šokių, bet mano „arkliukas“ visada buvo baletas. Šiuo metu gyvenu Floridoje. Prieš tapdama „Rock The Ballet“ nare, šokau Naujosios kartos baleto trupėje Tampoje. Šokau balete „Spragtukas“. Taip pat esu sukūrusi specialų choreografinį numerį, kurį pati atlikau garsaus dirigento ir kompozitoriaus Antono Copollos atsisveikinimo su scena koncerte.
- Kuris šou numeris yra jūsų mėgstamiausias ir kodėl?
Sunku pasirinkti, nes nuoširdžiai mėgstu visą šį spektaklį. Kiekvieną vakarą dalintis scena su labai talentingais vyrais – tai ypatingas jausmas. Mes nešokame vienu stiliumi, tai baleto, šiuolaikinio šokio, hiphopo kokteilis, tad kiekvienas numeris skiriasi nuo kito.
- Kokia, jūsų nuomone, yra „Rock The Ballet“ populiarumo paslaptis?
Mūsų nuostabios choreografės Adrienne Canterna ir vadovo Rastos Thomaso sunkus darbas. Be jų šio spektaklio nebūtų. Be to, labai svarbūs ir prodiuseriai, scenos darbuotojai ir, žinoma, gerbėjai, kurie sugrįžta ir palaiko „Rock The Ballet“.
- Ką norėtumėte perduoti visiems, kurie ateis pasižiūrėti šio šou Vilniuje?
Pasiruoškite nuostabiam, jaudinančiam spektakliui su neįtikėtinai talentingais šokėjais. Jūsų laukia puiki muzika, choreografija, technika ir pramoga. Jums tikrai norėsis atsistoti ir šokti kartu.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Druskininkuose ruošiamasi rekonstruoti Čiurlionio paminklo skverą, Vilniaus alėją1
Druskininkuose šiemet ketinama pradėti rekonstruoti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paminklo skverą, taip pat pagrindinę kurorto pėsčiųjų arteriją – Vilniaus alėją. ...
-
Mirė vargonininkas Leopoldas Mykolas Digrys7
Eidamas 91-uosius, mirė vargonininkas, pianistas, pedagogas Leopoldas Mykolas Digrys. ...
-
Kardinolui Rolandui Makrickui siūloma suteikti Biržų garbės piliečio vardą
Kardinolui Rolandui Makrickui siūloma suteikti Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardą. ...
-
Planuojama perleisti anksčiau iš prekybos išimtą pasakų rinkinį apie homoseksualų meilę8
Leidykla „Lapas“ planuoja iš naujo išleisti prieš dešimtmetį iš prekybos išimtą Neringos Macatės knygą „Gintarinė širdis“. ...
-
Kauniečio šuolis aukštyn pasauliniame aktorių reitinge: pasijutau rimtu artistu20
Metų pradžia aktoriui ir režisieriui Kęstučiui S. Jakštui pažėrė malonią staigmeną. Iš aktorių agentūros sulaukė žinios, kad pasauliniame aktorių reitinge IMDB pakilo į solidžias pozicijas. ...
-
Sugiharos namuose – nauja interaktyvi ekspozicija: tikiu, kad čia atvyks daug japonų1
Čiunės Sugiharos namuose atveriama nauja interaktyvi ekspozicija ir patirtinės ekskursijos. Su puodeliu arbatos, japoniškais saldėsiais, istorijomis ir atminimo nuotrauka gyvybės vizoje. ...
-
Paryžiaus Dievo Motinos katedroje – rekordinis lankytojų skaičius
Praėjus mėnesiui po Paryžiaus Dievo Motinos katedros atidarymo, paskelbta, kad ją aplankė rekordinis lankytojų skaičius – atnaujintą bažnyčią pamatė 800 tūkst. žmonių. Per dieną katedrą aplanko apie 30 tūkst. lankytojų – tiek pat...
-
Irena Ribačiauskaitė: baleto spektakliai vaikams leido užsiauginti žiūrovus
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (KVMT) trisdešimt metų baletmeistere dirbusi Irena Ribačiauskaitė mini 80-ąjį jubiliejų. Jubiliatė pasveikinta sausio 12 d. teatre vykusio Anželikos Cholinos baleto „Dezdemona“ metu. ...
-
Noriu to, kas tikra!
„Auksinis drakonas“ – vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelphennigo tragikomedija, kurios premjera Kauno miesto kameriniame teatre įvyko dar 2023-iųjų birželį. ...
-
Donaldas Kajokas: žmogus – neaprašoma būtybė
Neseniai Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje pasirodė naujoji Nacionalinės premijos laureato, poeto, eseisto, prozininko Donaldo Kajoko knyga „Leistinas privatumas“ – dienoraščių rinkinys, kuriame autorius skaitytojams a...