Temų įvairovė festivalyje „Būtent!“: nuo karo pamokų iki civilinės sąjungos

  • Teksto dydis:

Šiemet rugsėjo 2–3 d.  ketvirtą kartą Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ dalyvius ir vėl kvies diskutuoti aktualiausiomis Lietuvos dabarčiai ir ateičiai temomis. Atviro konkurso metu siūlyti diskusijų temas organizatoriai kvietė nevyriausybines organizacijas, valstybės institucijas, verslo asociacijas, įmones ir privačius asmenis. Iš gausaus jų pateiktų idėjų skaičiaus buvo atrinkta 15 temų. Organizatorių teigimu, tai dar tikrai ne paskutinė galimybė inicijuoti savo diskusijas.

Po COVID-19 sukeltos priverstinės pertraukos sugrįžtančio festivalio programai šiais metais pasiūlyta daug temų. Pasak organizatorių, sulaukta ne tik daug pasiūlymų, susijusių su aktualijomis, įvykiais Ukrainoje ir pandemija, tačiau nepamiršti ir kiti klausimai, tokie kaip žmogaus teisės, mokslas, sveikata, ekonomika.

„Festivalio „Būtent!“ sėkmė priklauso nuo visų jame dalyvaujančių įsitraukimo. Todėl džiaugiamės, kad ir po pandemijos aktyvūs ir visuomeniški piliečiai, įstaigos ir organizacijos ne tik išreiškia norą tapti renginio žiūrovais ir klausytis įtraukiančių diskusijų, bet ir patys siūlo originalias bei visai visuomenei svarbias temas, kurių ignoruoti negalime. Šiemet jų spektras itin platus: nuo svarstymų apie universitetų ateitį ir civilinę sąjungą iki pokalbių apie Ukrainos vaidmenį NATO ir Lietuvos padėtį tarptautinėje arenoje. Apie šiuos bei daugelį kitų klausimų su verslo, mokslo, meno, kultūros, nevyriausybinių organizacijų bendruomene šį rugsėjį ir diskutuosime Birštone“, – pasakoja atviro ir nemokamo diskusijų festivalio vienas organizatorių Arnas Marcinkus.

Tarp festivalio programai atrinktų temų – Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos raudonojo kryžiaus, Rytų Europos studijų centro, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir kitų organizacijų pasiūlytos diskusijos.

Šį rugsėjį renginio svečių lauks tokios diskusijos, kaip šalies pasirengimą ekstremalioms situacijoms apžvelgsianti „Karas Ukrainoje: kokias pamokas išmoko Lietuva?“, taip pat apie prieglobsčio prašančių žmonių likimą kalbėsianti „Kaip mums pavyko atkurti savo gyvenimus čia? Pabėgėliai, kurie liko Lietuvoje“. Festivalyje daug dėmesio bus skiriama ir jaunimui bei pilietiškumui, todėl tarp atrinktų temų ir tokios kaip „Kas besikeičiančiame pasaulyje gali ir turi paruošti žmogų gyvenimui?“ bei „Piliečių ir valdžios sprendimai: apie mus be mūsų?“.

Kaip rašoma pranešime, renginio dalyviai taip pat turės galimybę išgirsti įžvalgų apie emocinę sveikatą darbe, verslo plėtrą, kovą su korupcija, kultūros sklaidą ir įsitraukti į beveik 100 kitų diskusijų.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Birštone svečius pasitiks ir festivalio erdvės, kuriose lauks įvairios edukacinės, pažintinės veiklos, visuomenei aktualių ir naudingų inciatyvų pristatymai bei kiti interaktyvūs užsiėmimai. Festivalio iniciatoriai lankytojams šiemet žada turiningą programą, daugybę valandų prasmingų diskusijų ir nuoširdžių pokalbių, kuriuose dalyvaus skirtingų požiūrių, ideologijų, sektorių atstovai, o aktyviai įsitraukti galės ir žiūrovai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių