Venerai veikiant Žuvis kyla noras investuoti į projektus, kurie įkvepia ir atneša ne tik materialinę, bet ir dvasinę grąžą. Tai keičia mūsų požiūrį į pinigus: dėmesys nuo praktiškumo pereina prie svajonių ir empatijos.
Lyginant su paskutiniais praėjusių metų mėnesiais, 2025-uosius Lietuvos gyventojai pasitinka optimistiškesnėmis nuotaikomis dėl ekonominės padėties šalyje. Kaip rodo naujausias Eltos užsakymu atliktas „Baltijos tyrimų“ visuomenės nuomonės tyrimas, per metus gyventojų, manančių, kad metų pabaigoje šalies ekonominė situacija blogėjo, sumažėjo daugiau nei septintadaliu – nuo 54 iki 40 proc.
Baigiantis kalendoriniams metams, paprastai siekiama nepalikti skolų naujiesiems. Tačiau tarp klaipėdiečių yra tokių, kurie šių nuostatų nepaiso. Vis dėlto antstoliai, vertinantys uostamiesčio skolininkų situaciją, konstatuoja, kad Klaipėdos gyventojai iš esmės atsakingai tvarko savo finansus.
Baigiantis 2024 metams, apie 10 proc. Lietuvos gyventojų sako, kad pastaruoju metu jų šeimos finansinę padėtis pagerėjo, o 51 proc. nemato pokyčių. Savo ruožtu 36 proc. gyventojų mano, kad jų šeimos finansinė padėtis blogėja.
Dilema tėvams, kurių atžalos išvyksta studijuoti, nuomoti būstą naujame mieste, o gal turint galimybių jį įsigyti. Kuris sprendimas naudingesnis finansiškai ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gyvenamą vietą?
Finansų ministerijai rengiant kitų metų biudžetą, ministrė Gintarė Skaistė sako, kad 2025 metais, kaip ir šiemet, finansiniams įsipareigojimams padengti valstybei teks skolintis, tad ir naujasis biudžetas bus deficitinis.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Klaipėdoje surinkta 190,8 mln. eurų pajamų. Tai yra beveik 105 proc. daugiau nei planuota ir 22 mln. eurų daugiau nei surinkta pernai tuo pačiu metu.
Modelis Simona Starkutė – drąsi moteris, be užuolankų kalbanti apie tai, ko nori ir – ypač – nenori. Šeimos nesukūrusi gražuolė be užuolankų sako – išlaikyti vyro niekada nenorėtų ir net nesupranta tokio klausimo. Kalbėdama apie tai, ką mano apie potencialių kavalierių finansinę padėtį, S. Starkutė sako, kad vyrai, negebantys nešti finansinės naštos, yra tiesiog nepakankamai protingi.
Artėjant naujiems mokslo metams dalis tėvų jau suka galvas, kaip tinkamai suruošti vaikus į mokyklą. Ekspertai pastebi, kad vieną vaiką parengti mokyklai vidutiniškai atsieina apie 100–200 eurų, todėl dalijasi patarimais, kaip taupiai suktis daugiau nei vieną atžalą turinčiai šeimai.
Daugiau nei dviem savaitėms Prancūzijos sostinė buvo tapusi didele sporto arena po atviru dangumi, kur tinklinio kamuoliai švilpė šalia Eifelio bokšto, žirgai jodinėjo Versalio rūmų kieme, o sportininkai plaukiojo Senos upe. Organizatoriai milijonams žiūrovų visame pasaulyje surengė vieną įspūdingiausių sporto spektaklių istorijoje būtent tuomet, kai Prancūzija pergyvena politinį chaosą ir neapibrėžtumą.