V. Janulevičius: Kinijos pozicija Lietuvos verslo atžvilgiu toliau švelnėja

2021 metų rudenį apribojimus Lietuvos prekių importui įvedusi Kinija ir toliau švelnina savo poziciją, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas. Anot Vidmanto Janulevičiaus, prekybos situacija laisvėja, įtampa po truputį atslūgsta. Tikimasi, jog ateityje prekybos suvaržymų visai neliks.

„Kinijos pozicija Lietuvos verslo atžvilgiu švelnėja, tai akivaizdu, nes yra duodami siūlymai vėl gauti eksporto garantijas, jei norime importuoti iš Kinijos tam tikras žaliavas. Po truputį atlaisvėja“, – BNS antradienį sakė Taivane viešintis V. Janulevičius.

Pasak jo, eksporto garantijos reiškia, jog Lietuvos įmonės gali sumokėti avansą už Kinijos gamintojų produkciją, o likusią sumą, – prekėms atvykus į Lietuvą.

„Prasideda atidėjimai, kurie buvo panaikinti Lietuvai prieš dvejus metus“, – teigė V. Janulevičius.

„Dar ne visos įmonės gali tiesiogiai gauti ir tiekti medžiagas, bet akivaizdu, kad per ateinantį laikotarpį, panašu, visi suvaržymai bus jau nuimti. Bent jau tokią nuojautą turime“, – sakė Pramonininkų konfederacijos prezidentas.

Prezidentas Gitanas Nausėda sausį po susitikimo su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaline direktore Ngozi Okonjo-Iweala (Ngozi Okondžo-Iveala) Davose sakė, kad Kinija šiek tiek keičia savo laikyseną iš agresyvios į diskutuojančią ir tikėtina, kad ji toliau keisis.

Kinija gruodį užblokavo ES prašymą PPO sudaryti arbitrų kolegiją dėl Pekino apribojimų importui iš Lietuvos, tačiau Vilnius teigia, jog tai neturėtų smarkiai užtęsti proceso.

Lietuva 2021 metais leido Taipėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Vilniuje. Šis žingsnis sukėlė Pekino nepasitenkinimą – jis apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą. Dėl to Europos Sąjunga praėjusių metų pradžioje kreipėsi į PPO.


Šiame straipsnyje: KinijaTaivanasprekių importas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių